Prodejce stavebnin Izomat přechází na elektronické doklady, zavedl EDI

EDI
17.5.2022

Společnost Izomat, jeden z největších prodejců stavebnin v Česku, přechází na elektronickou výměnu faktur a dokladů. Cílem je zefektivnění oběhu dokladů ve společnosti a zrychlení procesu fakturace. Do konce roku by si rád vyměňoval objednávky a faktury přes EDI s desítkami svých dodavatelů.

Izomat delší dobu hledal způsob, jak fakturantkám usnadnit práci a zvýšit jejich efektivitu, aby nemusely ručně kontrolovat dodavatelské faktury posílané e-mailem. „Než jsme dospěli k řešení, které nám vyhovuje, zkoušeli jsme 3 různé softwary, včetně vytěžovacích. Vytěžování dat z tištěných faktur mělo však vždy velkou míru nepřesnosti. Proto jsme se nakonec rozhodli pro plnou automatizaci a zvolili EDI,” popisuje stav finanční ředitel Izomatu Stanislav Božek.

Prodejci stavebnin každý den zpracovávají stovky dodavatelských dokladů. Vydávají se proto podobnou cestou jako dříve e-commerce či obchody s rychloobrátkovým zbožím – přechází na EDI komunikaci a motivují i své menší dodavatele, aby jej zavedli také. EDI totiž funguje až ve chvíli, kdy jej zavedou obě strany. A všichni čerpají stejné výhody.

Důležitou roli podle pana Božka hraje poskytovatel EDI, který ručí za to, že na obou stranách integrace proběhne hladce: „Z poskytovatelů EDI jsme si vybrali společnost Grit, která už spolupracuje s více dodavateli stavebních materiálů, tudíž byla velká pravděpodobnost, že se dobře vypořádá se specifiky tohoto oboru. Integrace se díky tomu výrazně zrychlila. Už po prvních měsících pozitivně vnímáme procesní změny a těšíme se, až do EDI zapojíme i naše další partnery,” shrnuje Božek.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.