Elektronická výměna dat díky ORiON EDI

Řešení pro rychlou a jednoduchou výměnu elektronických dokladů. Díky službě ORiON EDI
ušetříte čas, nervy a peníze. Vyměňujte si doklady se svými dodavateli a odběrateli.

Jednoduchá výměna dokladů

ORiON EDI znamená dostupnou, rychlou a jednoduchou výměnu dokladů mezi dodavatelem a odběratelem.

Propojení s dalšími systémy

Snadné napojení na váš podnikový systém: Pohoda, Helios, ABRA, MS Dynamics, SAP, FlexiBee, Money a spoustu dalších.

Ušetříte čas –
a ten jsou peníze

To hlavní: už nikdy nebudete muset ručně přepisovat doklady, ušetříte spoustu času, peněz a nervů. Chyby? Nula procent.

Široká síť a vysoká důvěra

Této službě důvěřuje více jak 3000 zákazníků, z nichž celých 96 % ji doporučuje dalším společnostem.

Ušetřete čas a nervy se zbytečným přepisováním papírových dokladů

ELEKTRONICKÁ VÝMĚNA DOKLADŮ

ORiON EDI: zbavte se zbytečné práce s vašimi doklady

EDI využívá více než 2000 našich klientů – a ví proč

ORiON EDI je systém pro elektronickou výměnu dokladů (EDI) jako jsou objednávky, faktury, dodací listy, ceníky, katalogy zboží, stavy zásob, logistické doklady a další.

Jde o řešení poskytované formou služby (SaaS), které zajišťuje bezpapírové zprocesování nákupu i prodeje pomocí výměny strukturovaných dokladů v elektronické formě. Na rozdíl od PDF faktur posílaných e-mailem je tento typ komunikace dohledatelný, bezpečný a převod dat mezi systémy funguje zcela automaticky bez ručního přepisování. EDI je flexibilní komunikační technologie pro velké společnosti, malé lokální výrobce i poskytovatele logistických služeb (LSP).

Vedle přímého napojení na informační systém (ERP) lze pro práci s doklady využít také webovou aplikaci, která umožňuje zprovoznění EDI i těm, kterým zavedení do systému nevyhovuje nebo dokonce ani žádný informační systém nemají.

EFEKTIVNÍ TOK DOKLADŮ

ORiON EDI pro všechny

Máme pro vás dvě varianty, vybírat mezi nimi je vhodné podle objemu dokladů, které si vyměňujete měsíčně se svými obchodními partnery.

Přenesete 20 a více dokladů měsíčně

Jste velký výrobce nebo velkoobchod s komplexním ERP systémem a složitou strukturou obchodních a logistických procesů?

Pomůžeme vám ORiON EDI integrovat přímo do systému (máme zkušenosti s více než 250 tuzemskými i zahraničními systémy), napojíme vaše zákazníky, detailně proškolíme vaše zaměstnance a to vše rychle, bez vysokých nákladů.

Přenesete méně než 20 dokladů měsíčně

Jste menší dodavatel bez technologického IT zázemí, bez vlastního informačního systému? Outsourcujete své účetnictví u externí firmy nebo si jen nejste jisti, že se Vám EDI vyplatí?

Můžete využít jednoduchou webovou aplikaci tzv. webEDI, ke které potřebujete pouze internetový prohlížeč. Splníte tak např. požadavek zákazníka na zavedení EDI komunikace s minimálními pořizovacími náklady a téměř okamžitě.

Provedeme vás implementací
a zaškolíme zaměstnance

01

Konzultace vhodného řešení

Proberete s naším odborníkem vaši situaci ve firmě a doporučíme, jaké řešení je pro vás vhodné. Někdy je pro spuštění EDI komunikace potřeba splnit podmínky, které obvykle většina dodavatelů již splňuje, a se kterými vám můžeme rovněž pomoci; nebo vás alespoň nasměrovat. Jde např. o vlastnictví GLN kódu.

02

Implementace EDI do podnikového systému

Tento krok nevyužijí menší společnosti, pro které je výhodnější a dostupnější varianta webEDI. Ve spolupráci s integrátorem ERP je potřeba zajistit úpravy, nastavení a napojení EDI komunikace. Především je potřeba připravit tzv. inhouse formáty jednotlivých dokladů pro vstup a výstup do informačního systému. Náš specialista vám poradí, které formáty vybrat. Napojit EDI je v principu možné do jakéhokoliv informačního systému. My se napojujeme do více jak 250 ERP.

03

Testování a plné spuštění EDI

Fáze testování trvá zhruba měsíc. Začíná vytvořením ověřovacích zpráv, které zkontrolujeme kvůli jejich správnosti a úplnosti. Následně dokumenty proudí jak prostřednictvím EDI, tak "starým" způsobem. Pokud vše funguje, jak má, je původní kanál odstřihnut a doklady proudí už jen elektronicky ve strukturované formě.

ORiON EDI pomáhá e-shopům
i výrobním firmám

Související služby ORiON EDI

ORiON EDI není jen elektronická výměna dat.

Roger Platba
více o Roger Platba

Peníze za faktury hned. Potřebujete zkrátit splatnost vašich faktur? Díky Roger Platbě dostanete zaplaceno do 3 dnů. Ověřeno ČNB, zdarma v rozhraní ORiON EDI.

Elektronická fakturace
více o elektronické fakturaci

ORiON umožňuje vystavovat a přijímat faktury v elektronické podobě v PDF a dalších formátech hromadně přes e-mail. Integrace s vaším ERP, archivace v souladu s paragrafy.

SSCC pro dodací list
více o SSCC pro dodací list

Zrychlení logistiky díky SSCC kódům pro odběratele i dodavatele. Jednoznačné označení palet, snadná kontrola dodávek, 100% přesnost při zavádění do systému.

Důvěryhodná archivace
více o důvěryhodné archivaci

Důvěryhodný elektronický archiv: elektronicky a bezpečně archivujte faktury, objednávky a další originály elektronických dokumentů vaší společnosti.

PDF2EDI
více o ORiON PDF2EDI

PDF2EDI je služba určená dodavatelům, kteří využívají EDI a rádi by přenos dat využili také pro zákazníky, jejichž objednávky nepřicházejí elektronicky, ale např. naskenované v PDF e-mailem.

Sledování dodávek
více o sledování dodávek

Jakmile váš odběratel potvrdí příjem zboží, odešle se rozdílová zpráva, která obsahuje porovnání údajů na příjemce a dodacím listu se zdůrazněním rozdílných řádků i s jejich vyčíslením.

My v Henkelu díky EDI rychleji zpracujeme objednávky a nedochází k záměně zboží, což je výhodou pro zákaznický servis. V Lidlu zase díky EDI fakturám nemusí doklady ručně přepisovat – faktura se jim automaticky načte a propíše do podnikového systému.

Eva Malíková
EDI/ECR Project Manager, Henkel
Chcete komunikovat se svými dodavateli nebo odběrateli elektronicky?

Máme pro vás řešení

OZVĚTE SE MI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.