E-booky

Přehled našich e-booků ke stažení pro řešení toku dokladů, digitalizaci, řízené sklady a automatizaci. E-booky týkající se produktů ORiON EDI, iNVOiCE FLOW a LOKiA WMS a jejich napojení do vašeho systému a skladu.

ORiON EDI

Jak na EDI

Chcete se dozvědět více o elektronické výměně dat? Zajímá vás, co to přesně EDI je? Jaké jsou přínosy EDI komunikace nebo jaké zvolit EDI řešení?

stáhnout e-book
ORiON EDI

Metodika přípravy formátů pro doplnění recyklačního poplatku na INVOIC

Pro dodavatele, kteří prodávají nebo distribuují nová elektrozařízení a pneumatiky a svým zákazníkům posílají faktury s pomocí EDI komunikace (INVOIC), vznikla nová povinnost uvádět viditelný recyklační příspěvek.

stáhnout e-book
iNVOiCE FLOW

Jak na automatizaci přijatých faktur

Zajímá vás, jak může fungovat proces zpracování přijatých faktur s využitím moderních technologií a nástrojů? Chcete získat přehled, zbavit se chyb a zrychlit agendu přijatých faktur? A to vše navíc s menším množstvím vynaložených zdrojů?

stáhnout e-book
iNVOiCE FLOW

Staňte se účetními budoucnosti

Pojďte zbořit mýty o účetních – účetnictví přece není jen rutinní administrativa a neustálé přepisování dat do počítače. S využitím moderních technologií můžete tyto monotónní činnosti nechat robotům a věnovat se kvalifikované práci.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak označit regály a přihrádky ve skladu

Zjistěte, jak správně označit skladové regály a skladové pozice jedinečnými adresami. Postavte se čelem narůstajícím prodlevám, chybovosti při vyskladnění zboží a vzrůstajícímu chaosu ve skladu.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak vybrat čtečku čárových kódů

Jak vybrat ze stovek nabízených čteček čárových kódů tu, která nejlépe vyhoví vašim skladovým procesům? Odstraňte chybovost a zrychlete příjem a vyskladnění zboží správným výběrem čtečky čárových kódů.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak na bezchybnou inventuru

Zjistěte, jak jednoduše provést inventuru skladových zásob a jak se vyvarovat nejběžnějším problémům. Co všechno je potřeba připravit k průběžné či roční inventuře a jak správně zpracovat výsledky?

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak evidovat šarže, expirace a jiné parametry

Inspirujte se, jak zjednodušit evidenci šarží, expirací, sériových nebo výrobních čísel. Mějte zaznamenané údaje o zásobách a jejich pohybech k zpětnému dohledání důležitých informací. Dodržujte traceabilitu a zákonné i obchodní podmínky spojené se skladováním.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak odměňovat skladníky, aby měli větší motivaci

Zjistěte, jak vytvořit spravedlivý a dostatečně motivační odměňovací systém pro zaměstnance ve skladu. Zlepšíte tak nejen efektivitu skladových procesů, ale i výsledky celého podniku.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Nejpoužívanější strategie pro zaskladňování zboží

Jakou strategii zaskladňování nejlépe zvolit při příjmu zboží na sklad? Které jsou ty nejpoužívanější a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Inspirujte se v našem e-booku.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Skladování v cloudu a jeho přínosy

Co to znamená provozovat skladový systém v cloudu? A jaké jsou jeho funkční a finanční výhody a nevýhody v porovnání s běžným on-premise způsobem?

stáhnout e-book
LOKiA WMS

5 nejčastějších obav z nasazení WMS

I přes veškeré výhody řízeného skladování stále některé společnosti se zavedením skladového systému váhají. Jaké jsou jejich nejčastější obavy? A jsou opravdu relevantní?

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak vybrat a nasadit WMS

Nasazení skladového systému WMS mnohdy vyžaduje reorganizaci skladu nebo změnu logistických procesů. Abyste našli systém, který vám sedne dlouhodobě, nesnažte se jeho výběr uspěchat. Přečtěte si, na co je důležité se při výběru WMS zaměřit, a zjistěte, jak vypadá jeho implementace.

stáhnout e-book
LOKiA WMS

Jak snížit procento vratek a jak je řešit, když už nastanou

Vyrovnávání se s vratkami se dotýká celé firemní struktury - skladu, účetního oddělení i marketingu. Přečtěte si, jak vratkám přizpůsobit veškeré součásti nákupního procesu nebo co udělat pro to, aby se i vracení zboží stalo příjemným zákaznickým zážitkem.

stáhnout e-book
ORiON EDI

Jak na elektronickou výměnu dat

stáhnout návod

Elektronické výměna dat, její výhody a typy řešení. Informace o výběru EDI řešení, stručné představení ORiON EDI. Slovníček pojmů spolu s přehledem typů jednotlivých EDI zpráv.

ORiON EDI

Jak uvádět recyklační poplatek na EDI fakturách

stáhnout návod

Od 1. 1. 2021 vstoupil v účinnost nový zákon č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností, který nově definuje veškeré povinnosti spojené s rozšířenou odpovědností výrobců týkající se elektroodpadu v ČR.

iNVOiCE FLOW

Jak na automatizaci přijatých faktur

stáhnout návod

Zpracování přijatých faktur je klíčový proces každé firmy. Nové technologie a moderní přístupy otevírají příležitosti pro úsporu  zdrojů, získání většího přehledu a rychlosti při zpracování přijatých faktur.

iNVOiCE FLOW

Staňte se účetními budoucnosti

stáhnout návod

Americký novinový komiks Dilbert, který paroduje život v korporátech zobrazuje účetní jako zelené trolly zalezlé hluboko v noře, kde stále jen chroupou čísla. My to vidíme jinak.

LOKiA WMS

Jak označit regály a přihrádky skladu

stáhnout návod

S  růstem  firmy obvykle přijde potřeba postavit se čelem k narůstajícím prodlevám při vychystávání zboží, ztrátám a opětovným nálezům produktů, účetním nesrovnalostem a dalšímu chaosu.

LOKiA WMS

Jak vybrat čtečku čárových kódů WMS

stáhnout návod

Tlak na ceny zboží i služeb, umocněný růstem mezd, nutí subjekty k maximální efektivitě. Nástrojů existuje celá řada, k výsledku ale vede nasazení, které přináší vzájemné doplnění, logické provázání a synergické efekty.

LOKiA WMS

Jak na bezchybnou inventuru skladu

stáhnout návod

Máte kontrolu stavu skladových zásob za sebou a nedopadla podle vašich představ? Nebo vás ještě čeká? Inventura je důležitý skladový proces pro udržení pořádku ve skladu. Nese s sebou dočasné změny v provozu a někdy i překvapivé výsledky.

LOKiA WMS

Jak evidovat šarže, expirace a jiné parametry sledování

stáhnout návod

Skladování materiálu a zboží s sebou nese specifika dle jednotlivých oborů i druhů zásob. Právě k těmto specifikům jsou vázány tzv. parametry sledování (evidenční čísla) zásob. Pod tímto souhrnným názvem se skrývají: šarže, expirace, sériová i výrobní čísla.

LOKiA WMS

Jak odměňovat skladníky, aby měli větší motivaci

stáhnout návod

Správně nastavený a motivující systém má zásadní vliv na efektivitu práce a tím i na výsledky celého podniku. U některých pracovních pozic je však nastavení systému odměňování mnohem obtížnější než u jiných. Typickým příkladem je pozice skladníka.

LOKiA WMS

Nejpoužívanější strategie pro zaskladňování

stáhnout návod

Jedním z klíčových rozhodnutí každého vedoucího skladu nebo logistického manažera je vybrat strategii zaskladňování, tedy způsob, kterým se provádí výběr skladové pozice pro právě dodaný materiál či zboží.

LOKiA WMS

Skladování v cloudu a jeho přínosy

stáhnout návod

Firmy přesouvají své systémy do cloudu. Vyplývá to z výzkumu společnosti Flexera z roku 2019 – 94 % firem po celém světě pracuje alespoň s jedním cloudovým nástrojem. K práci přitom firmy využívají v průměru 5 cloudových nástrojů.

LOKiA WMS

5 nejčastějších obav z nasazení WMS

stáhnout návod

Stále více majitelů firem a manažerů zvažuje nasazení WMS (Warehouse Management System) neboli skladového systému. V Severní Americe podle WMS Software Reportu z roku 2019 používalo WMS 42 % firem. A jejich počet stále roste.

LOKiA WMS

Jak vybrat a nasadit WMS

stáhnout návod

Správný výběr skladového systému (WMS) i jeho dodavatele jsou klíčové pro dobře fungující sklad. Výběr i nasazení WMS ale mnohdy vyžadují reorganizaci skladů nebo logistických procesů, o kterých nemají vedoucí skladu či logističtí manažeři tušení, a tak se na ně nemohou připravit.

LOKiA WMS

Optimalizace vratek

stáhnout návod

V české e-commerce se průměrně vrací každá desátá objednávka, spousta e-shopařů se však s vratkami neumí plně vyrovnávat. Dostávají se kvůli nim do ztráty nebo jsou vratky největší překážkou jejich růstu. Optimalizací vratek přitom můžou zásadně eliminovat firemní náklady.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.