Anketa: Jak jednoduše zlepšit podnikový systém?

Novinky
27.12.2017

Digitální trendy mění podniky. Užitek ale nepřináší jen drahá a robustní řešení, ale mnohdy snáz pomohou s konkrétním problémem menší a specializovanější aplikace nebo osvědčené služby dostupné bez počáteční investice (SaaS).

Zeptali jsme se proto zkušených odborníků z praxe a požádali je o inspiraci, jakou čerstvou zkušenost načerpali ze zákaznických projektů. Položili jsme jim společnou otázku: jak nebo čím byste zákazníkům doporučili jednoduše vylepšit podnikové systémy?

Mějte lepší přehled o firmě s reportingem Power BI

František Bezděk

„Nevyhovují vám sestavy ze systému, že je nemůžete rozkliknout do detailu? Potřebujete napojit další zdroje? Business intelligence nemusí být žádná věda. Rád ukážu manažerský reporting s využitím výborného nástroje Microsoft Power BI. Je to chytrá nástěnka pro přehledné zobrazení klíčových informací. Spojuje data z různých systémů a pracovat s nimi najednou. Užitečné je, že zobrazovat je můžete klidně v mobilu, kdykoli potřebujete."

František Bezděk, jednatel a produktový manažer

Příjmové místo zkrotí příjem a zjednoduší oběh dokladů

Petr Cabadaj

"Nově ORION výrazně zjednodušuje příjem faktur a šetří práci s jejich zpracováním. Mohla se o tom přesvědčit i společnost RIO Media, kde schvalovací proces probíhá plně elektronicky. Schvalovatelé jsou o nových dokladech notifikování mailem, mohou jednoduše zkontrolovat a schválit faktury odkudkoli přes elektronické workflow. Díky integraci s ERP systémem ušetří spoustu času tím, že údaje nemusí nikde zadávat duplicitně. Snadno také zjistí, kolik mají peněz v nezaúčtovaných fakturách, a díky elektronickému archivu jakoukoli přijatou fakturu zpětně jednoduše a rychle dohledají."

Petr Cabadaj, projektový manažer

Sledujte parametry zboží ve skladu pomocí LOKIA WMS

Hana Pazourová

„Praktická rada je řídit skladování nejen podle množství, velikostí, balení a parametrů skladů ale dívat se i na jedinečné parametry sledování - požadavky vážící se druhu zásob jako šarže, sériová či výrobní čísla. Zákazníci z potravinářského odvětví si pochvalují na skladovém řešení LOKIA WMS nejen evidenci přesné expirace zboží, ale také možnost systémově vydávat i expiraci dle individuálních požadavků jednotlivých odběratelských řetězců.“  

Hana Pazourová, konzultantka logistických projektů

Hlídací pes pro účelnější dozor stability systému

Roman Fuchs

„Vázne vám dostupnost systému nebo chcete předcházet výpadkům? Pro zajištění spolehlivějšího fungování informačních systémů a propojených databázových, souborových či aplikačních serverů se nám u zákazníků osvědčila aplikace WatchDog. Dozorové služby lze přizpůsobit potřebám zákazníka. Disponují množstvím připravených funkcí a scénářů, proto šetří ustaraným IT manažerům mnoho starostí a dobře využít WatchDog může prakticky každý z nich.“

Roman Fuchs, ředitel divize Business Solutions

Zapojte samonaváděcí vozíky v řízeném skladu

Lubomír Veselý

„Znáte to sami. Skladové procesy jsou neustále pod tlakem času a nárazových změn. Riziku chybovosti u zákazníků čelíme systémem řízeného skladu. Všechny činnosti jsou dobře monitorovatelné a správně přidělovány. Řízení se přitom nevztahuje jen na pracovníky skladu, ale fungování protahujeme až do automatizace samonaváděcích vozíků, jako nedávno ve zlínské společnosti KCK Cyklosport.“

Lubomír Veselý, obchodní ředitel

Mohlo by vás zajímat:

Jak funguje elektronický podpis?

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.