Dodáváte do Globusu? Zalistujte zboží elektronicky!

EDI
12.12.2011

Dodavatelé obchodního řetězce Globus mohou nově s tímto partnerem využít řešení ORION pro elektronické zalistování zboží. Menší pracnost, nižší chybovost a především významné zrychlení při zavádění nových produktů představují hlavní výhody elektronického katalogu, kdy správa, ukládání a výměna produktových dat, někdy také nazývaných jako kmenová nebo master data, probíhá elektronicky s pomocí služby ORION eKatalog.

Synergie eKatalogu a EDI komunikace

Kromě EDI komunikace, e-fakturace  či datových schránek je nyní k dispozici nové rozšíření konsolidačního centra ORION v podobě produktového katalogu, kde lze ukládat, spravovat a publikovat celou řadu informací ke zboží, nutných zejména při jeho zalistování. Zákazníci služby ORION tak mají produktová data i související doklady, které se vztahují k transakcím s těmito produkty (objednávky, faktury, dodací listy apod.) na jednom místě.

Informace jako názvy, měrné jednotky, DPH a další údaje lze přitom automaticky předplnit právě z údajů dostupných v EDI. Snadné je doplnění také dalších údajů, které lze např. vyexportovat z informačního systému nebo načíst z XLS souboru. ORION  eKatalog  pak slouží pro schválení a finalizaci dat, doplnění o údaje, které je nutné mít k produktům pohromadě, a publikaci schválených dat, tedy zaslání obchodnímu partnerovi v požadovaném formátu.

Správná a úplná data o dodávaném zboží    

Správnost a úplnost informací poskytnutých při zalistování má přímý vliv na obchod samotný a ovlivňuje také kvalitu dat dalších dokladů posílaných přes EDI. Ne zřídka se dnes stává, že výrobek identifikovaný na objednávce v konečné fázi nesedí s tím, co je dodáno a dochází tak k řadě dalších problémů. Efektivní nástroj pro správu kmenových dat tak bude přínosem, nejen pro dodavatelskou stranu, ale také pro odběratele.

Kromě běžných položek zboží je součástí eKatalogu i správa a výměna cen. Konkrétně pro řetězec Globus jsou důležitou informací, jež v tuto chvíli dokáže přijímat pouze formou EDI zprávy PRICAT nebo prostřednictvím portálu pro dodavatele. Zpráva PRICAT zároveň představuje způsob, jakým jsou data publikována z ORION eKatalogu do společnosti Globus.

Od kompletního zalistování až po mobile commerce

Po spuštění elektronického zalistování se společností Globus, nyní budou přidávány další obchodní partneři, se kterými bude možno z jednoho místa sdílet kmenová data. Postupně půjde se službou ORION eKatalog zalistovat zboží u většiny maloobchodních řetězců v retailu jako AHOLD, COOP, Makro/Metro, Tesco a další.  

Využití eKatalogu je pro uživatele řešení ORION® prvním krokem v další fázi elektronického obchodování. V blízké budoucnosti lze očekávat využití v oblasti dalšího rozšíření EDI komunikace, internetovém obchodování či oblasti mobile commerce.  K produktům lze přidat celou řadu různorodých informací, které lze dále sdílet, ať už obchodním partnerům nebo koncovým uživatelům.

Na koho se obrátit pro více informací?

Marek Stanovský
Vedoucí obchodu divize eBusiness
Tel: +420 553 610 316
Mobil: +420 739 389 707
Email: marek.stanovsky@grit.cz

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.