Za nejlepší EDI projekt roku 2014 oceněn MALL.CZ

30.11.2014

EDI projekt roku, každoroční soutěž odborného portálu EdiZone.cz, která oceňuje inovativní a úspěšná nasazení EDI (Electronic Data Interchange), ovládla v letošním roce společnost Internet Mall provozující internetový obchod MALL.CZ.

Udělení hlavní ceny si vysloužila za projekt zavádění elektronické komunikace EDI pro efektivnější výměnu dokladů typu objednávka (ORDERS), avízo dodávek (DESADV) a faktura (INVOIC) se svými dodavateli. Mezi dalšími oceněnými jsou společnosti Uni Hobby a Makro Cash & Carry.  

Udělení hlavní ceny potvrzuje nový trend, kdy se EDI komunikace stále častěji prosazuje mimo své tradiční obory, kde mezi dodavateli nebyla míra připravenosti na EDI komunikaci dosud tak vysoká. Přesto po pouhém půlroce od spuštění projektu je více než 50 % dokladů od dodavatelů MALL.CZ převedeno z papírového do elektronického formátu EDI. Díky používání strukturovaného standardu mohou protistrany vyměňovat obchodní a logistická data rychle, bezchybně a automatizovaně, tedy přímo z jednoho podnikového systému do druhého.

"Rozhodnutí zavést EDI padlo na základě našich dlouhodobých plánů, které jsme se rozhodli realizovat s vybraným EDI providerem, společností CCV Informační systémy. Jelikož se e-commerce rychle rozvíjí a EDI komunikace s obchodními partnery přispívá ke zvyšování produktivity, snažili jsme pro projekt se vytvořit takové podmínky, aby se jeho první fáze realizovala co nejrychleji. Jelikož dosavadní výsledky splnily naše očekávání, budeme s partnery rádi spolupracovat i na dalším rozvoji EDI“, vysvětluje Eduard Míka, jeden z vlastníků a technický ředitel MALL.CZ.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.