WMS + systém pro optimalizaci zásob posunou řízení skladu na zcela novou úroveň

Řízení skladu
28.4.2021

Řízený sklad (WMS) usnadní práci skladníkům, zrychlí příjem i výdej a sníží riziko záměny zboží. Pokud ale společně s WMS pořídíte také systém pro optimalizaci množství zásob a predikci poptávky, nebudou vám zbytečně viset peníze v zásobách a zlepšíte dostupnost zboží. Oba systémy se skvěle doplňují – proto doporučujeme kombinaci LOKiA WMS a cloudové aplikace Inventoro.

Aplikace Inventoro pomáhá skladům na několika úrovních

  • Umělá inteligence analyzuje prodejní data a na základě predikce budoucí poptávky vám doporučí optimální množství zásob. Na skladě vám tak leží vždy jen tolik zboží, kolik doopravdy prodáte (počítá i se sezonními špičkami). Díky tomu nemáte vázané peníze v nepotřebných zásobách a zlepšíte si cashflow.
  • Vyhodnotí, které skladové položky vám nejvíc vydělávají a které jsou spíše na obtíž. Analýzu zboží vám ukáže přehledně na jedné obrazovce.
  • Hlídá dostupnost vašeho zboží a automaticky doporučí objednat další, jakmile by sklad nestačil pokrýt budoucí poptávku. Inventoro pohlídá, abyste měli vždy dostupných minimálně 99 % položek zboží.

„Inventoro funguje na principu stovky matematických algoritmů. Díky jejich předpovědi optimalizuje skladové zásoby tak, aby sklad zůstal co nejmenší, ale všechny položky byly vždy dostupné. Tím firmám zlepšuje cashflow a zákazníci vždy najdou, co chtějí,” vysvětluje Tomáš Formánek, CEO Inventoro.

Kombinace LOKiA WMS a systému Inventoro pak otevírá zákazníkům další možnosti. WMS pak totiž mimo jiné

  • vytvoří přehlednou grafickou mapu, pomocí které nejkratší cestou navádí skladníky  ke zboží,
  • eviduje data o zboží jako šarže nebo expirační lhůty,
  • nebo řídí skladování zboží podle předem zvolené strategie (například přiděluje vhodný regál podle velikosti zboží nebo vyskladňuje nejdříve zaskladněné kusy dle strategie FIFO).

„Oba systémy spolupracují zjednodušeně řečeno tak, že Inventoro vypočítá ideální množství zboží na skladě a LOKiA následně zrychlí a odřídí příjem a výdej tohoto zboží. Všechny skladové procesy tak fungují maximálně efektivně a firma šetří peníze hned na několika frontách,” vysvětluje Lubomír Veselý, Chief Sales Officer GRiTu.

Hodilo by se ve vašem skladu podobné řešení? Dejte nám vědět a rádi s vámi nasazení LOKiA WMS a Inventoro zkonzultujeme.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.