Víte, že elektronická fakturace dostává nové technologické impulsy?

Faktury
6.7.2009

CCV Informační systémy se nejen podílí v pracovních skupinách Sdružení pro informační společnost nebo sdružení GS1 na rozvoji elektronické výměny dokumentů na českém trhu, současně se připojilo k deklaraci o společném postupu v oblasti řešení elektronické fakturace v ČR, kterou organizuje sdružení SPIS. "Tímto krokem naše společnost vyjadřuje souhlas s myšlenkou spojit své síly s ostatními vývojářskými, prodejními a implementačními společnostmi v oblasti ERP, podnikových IS a ostatního ekonomického software na prosazení společných postupů v oblasti elektronické fakturace (efakturace), které povedou v rámci ČR k využívání elektronických zpráv místo papírových dokladů," říká David Reichel, ředitel divize CCV eBusiness.

Jedním z akcelerátorů rozvoje e-fakturace, kolem kterého se v posledních měsících hodně napsalo, je popularizace formátu ISDOC (Information Systems Document), který by měl v budoucnu sloužit jako formát pro elektronickou fakturaci podporovaný českými informačními systémy. Jeho budoucí podporu ohlásili významní výrobci účetních a ekonomických systémů v ČR. Díky této podpoře mohou menší firmy přijímat faktury elektronicky s možností snadného importu do systému bez dodatečného zásahu dodavatele informačního systému, což může přispět k plynulejšímu rozvoji elektronické výměny dokumentů.

ORION® s podporou e-fakturace ISDOC

CCV jde tradičně také v první vlně nasazení nových technologických přístupů do praxe. Formát ISDOC je od prvního května 2009 podporován jako jeden z mnoha "inhouse" datových formátů zdarma pro všechny zákazníky jako součást služby clearingového (konsolidačního) centra ORION®, které každý měsíc slouží více než 700 zákazníkům k doručení více než miliónu zpráv tisícům protistran. "Víme, že naše role VAN operátora znamená, že pro naše zákazníky vždy zajišťujeme služby pro řešení konkrétních procesů, bez ohledu na to, jak se mění legislativa a který formát je zrovna v módě. Pro zajištění spolehlivého přenosu datových prvků protistran se pečlivě držíme multioborových standardů," vysvětulje David Reichel a dodává: "Téma současně  bylo  také přeneseno pod pracovní skupinu zastřešenou organizací GS1, abychom zde důsledně prověřili možnosti namapování všech datových prvků ISDOC na EDIFACT, primárně na fakturační typ zprávy INVOICE standardu EANCOM."

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.