Video: Co je EDI a proč by o něm měla uvažovat každá firma?

EDI
20.5.2021

Elektronická výměna dat, zkráceně EDI, je dostupný, rychlý a jednoduchý způsob výměny elektronických dokladů mezi obchodními partnery. Přestože se nejedná o žádný módní výstřelek, ale celosvětově využívaný a ověřený standard, existuje stále velké množství firem, které tápou v tom, co si pod pojmem EDI představit.

Rychlý, přesný a bezchybný přenos dokladů mezi dodavateli a odběrateli je základem každého byznysu. V praxi ale společnosti na celém světě tyto doklady vytváří ve stovkách různých informačních systémů a posílají si je e-mailem nebo dokonce vytištěné poštou. Příjemce potom musí každý doklad ručně přepsat do svého informačního systému, což je zdlouhavá práce, při které se často dělají chyby. Nad doklady chybí přehled a celý proces trvá zbytečně dlouho.

A právě proto existuje EDI - elektronická výměna dat, která dokáže převést doklady podle předem dohodnutých pravidel na formát, se kterým si poradí společnosti na celém světě, automaticky, bez jakékoliv lidské práce.

Shrnutí toho, co to vlastně EDI je, najdete v následujícím videu. Pomůže vám objasnit, jak tento způsob komunikace v odběratelsko-dodavatelských vztazích funguje a jaké výhody přináší společnostem, které ho využívají.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.