Velký přehled novinek za rok 2021

6.1.2022

Přechod na bezpečnější cloudové úložiště Amazon Web Services, lepší integrace Rogera s ORiON EDI nebo pokročilejší evidence obalových materiálů v LOKiA WMS. Čtěte, jaké nejdůležitější novinky jsme v roce 2021 přidali do našich systémů. A také, co pro vás chystáme v roce 2022.

ORiON EDI: ve znamení přechodu na AWS

Letošní rok byl pro ORiON přelomový, celou platformu jsme totiž přesunuli na globální cloudové úložiště Amazon Web Services (AWS). Díky tomu nyní můžeme naše řešení ještě rychleji rozvíjet a přidávat nové funkce, navíc jsme přechodem na servery Amazonu zrychlili samotný ORiON a zvýšili bezpečnost uložených dat.

Prostřednictvím ORiONu se nyní přenáší více jak 4 miliony dokladů měsíčně. To už za dvacet let fungování vydalo na velký archiv, proto jsme zavedli pravidelnou skartaci dokladů, kterým vypršela zákonná archivační lhůta, a které tím pádem již nejsou potřeba.

Další novinkou v ORiONu je takzvaný likvidátor – modul pro zpracování faktur. Ten slouží k porovnání příjemky a faktury podle čísla dodacího listu a předchází tak chybám a rozdílům naskladněného zboží vůči skutečně vyfakturovanému.

Vylepšili jsme také spojení ORiONu a služby Roger Platba, díky které si můžete zkrátit splatnost faktur. Kromě lepšího technického propojení jsme provedli i několik změn v možnostech nastavení a práce s touto službou.

Jelikož ORiON využívá čím dál více zahraničních zákazníků, připravili jsme také nové jazykové mutace v němčině a maďarštině.

Co chystáme v roce 2022?

 • Kromě výrazného vylepšení většiny stávajících funkcí hodláme upgradovat komunikátor, který zajišťuje odesílání EDI zpráv.
 • Plánujeme také spuštění a zpřístupnění nové API pro zákazníky a partnery pro jednodušší komunikaci a integraci s ERP a dalšími systémy třetích stran.
 • Možná nejviditelnější změnou pak bude nový design a textace avíz z ORiONu.

iNVOiCE FLOW: díky virtuální validaci už nemusíte nic ručně kontrolovat

Ačkoliv jsme se v uplynulém roce hodně věnovali vylepšením stávajících funkcí, představili jsme i pár novinek. Jednou z nich je inline editace, tedy možnost upravovat data z dokumentu přímo v řádcích košilky, bez nutnosti přepínat se do editačního módu.

Také jsme vylepšili práci s duplicitními fakturami a nově nabízíme možnost využívat virtuální validaci dokladů, díky které externí firma doklady po vytěžení ještě zkontroluje, jestli se vše vytěžilo správně, a případně upraví či doplní. Vy už tak nemusíte vytěžené údaje z faktury kontrolovat.

Dále jsme zprovoznili funkci šablon v modulu Rozúčtování, abyste nemuseli opakující se doklady neustále rozúčtovávat ručně. Vylepšili jsme i modul pro Opakovanou platbu o přehledy opakovaných dokladů a posunuli jsme modul Objednávek, ve kterém je nyní snazší vytvářet opakované objednávky a pracovat s cizími měnami.

Jelikož iNVOiCE FLOW běží na stejné platformě jako ORiON, přesunuli jsme ho do cloudového úložiště Amazon Web Services. Díky této změně se nám otevřely nové možnosti budoucího rozvoje obou produktů.

Co chystáme v roce 2022?

 • Budeme se věnovat rozvoji modulu Objednávek.
 • Plánujeme rozšířit e-mailové notifikace.
 • Vylepšíme elektronické schvalování, ve kterém vám dáme větší volnost v nastavení limitů.
 • Velké změny plánujeme také v přehledu přijatých dokumentů, který chceme udělat více variabilní, abyste si mohli sami nastavit zobrazované hodnoty.

LOKiA: nově eviduje paletová místa i obalové materiály

Skladový systém LOKiA WMS nyní umí evidovat obalové materiály. Na začátku do systému zadáte například všechny typy krabic, které při balení používáte, a jejich množství. Poté už jen zapisujete, kterou krabici jste při balení použili. Systém automaticky sníží jejich zásobu a upozorní vás, jakmile je třeba dokoupit nové. Funkci si nejvíce pochvalují zejména e-shopy.

Vylepšené evidence se dočkala také paletová místa, což ocení zejména firmy, které pronajímají skladové prostory. Díky přesnější evidenci nyní například vidíte, zda je daná paleta rozbalená či nikoliv. Upgradu se dočkal také modul Nakládka, který nyní umožňuje evidenci vychystaného nebo zabaleného zboží na nakládkové předávací pozici.

Zavedli jsme také nové manažerské reporty pro lepší přehled nad daty. Nadále navíc sbíráme zpětnou vazbu od vás zákazníků a reporty na jejím základě vylepšujeme.

Drobného vylepšení doznaly inventury – přepočítávání zboží po jednotlivých kusech i celých přihrádkách je nyní optimalizované, a to ve webovém rozhraní i ve čtečkách čárových kódů.

Mnoha updatů se dočkala rovněž aplikace pro Android, která nyní nabízí daleko více funkcionalit, a navíc je o poznání rychlejší.

Co chystáme v roce 2022?

 • Na přelomu roku jsme začali spolupracovat s novým agregátorem pro přepravní služby, firmu Foxdeli.
 • Zavedeme také složené čárové kódy GS1-128 a chceme propojit systém LOKiA s řešením ORiON EDI, což otevře nové možnosti v nabídce služeb s využitím SSCC kódů a paletových štítků na straně příjmu i výdeje zboží.
 • Hodláme se také více zaměřit na segment fulfillmentu, ať už jde o pronájem skladových prostor nebo kompletní skladování zboží pro více firem/e-shopů.

Roger: financování dodavatelského řetězce v logistice

Za poslední rok služba Roger Invoice financing urazila kus cesty a navázala nové spolupráce v odvětví logistiky se společnostmi ESA logistika a C.S.CARGO. Na českém trhu tuto službu využívají například Alza, Datart, MALL.CZ, Pilulka nebo Rohlík, nyní mohou spokojení odběratelé nabízet službu i v zahraničí. V této chvíli Roger disponuje platební licencí pro Polsko, Slovensko a Španělsko.

Efektivní fungování služby Invoice Financing stojí především na EDI fakturách. Díky jednoduchému propojení s novým rozhraním ORiON pro elektronickou výměnu dokladů je možné vše zařídit online na pár kliknutí.

Co chystáme v roce 2022?

 • Budeme nadále rozšiřovat službu Invoice Financing a navážeme spolupráci s novými odběrateli.
 • V nejbližší budoucnosti připravujeme financování dodavatelských řetězců pro Alzu a Rohlík v Maďarsku.
 • Dále plánujeme vylepšit webovou aplikaci za pomocí modernějšího a uživatelsky přívětivějšího uživatelského rozhraní s novými funkcemi.

Mohlo by vás zajímat:

Více o ORiON EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.