Stali jsme se členem Svazu obchodu SR. Co to znamená?

29.3.2023

I když je GRiT původem česká firma, více jak deset let působíme i na Slovensku a máme stovky slovenských zákazníků. V roce 2023 jsme se přidali do Svazu obchodu Slovenské republiky – organizace, která spojuje podnikatele a dává jim prostor být vidět a slyšet. Díky členství ve Svazu budeme vždy v obraze na poli obchodu a služeb na místním trhu a aktuální informace můžeme předávat také našim zákazníkům. 

Svaz obchodu Slovenské republiky sdružuje asi stovku slovenských podnikatelů a větších i menších firem. Mezi členy jsou kromě firem z oblasti obchodu a služeb také zástupci výroby, akademické obce nebo školství. Kromě toho, že Svaz propojuje členy navzájem, také tvoří spojku se slovenským státem.

Co z členství plyne

Díky Svazu máme přístup k oborovému vzdělávání a odborným akcím pro naše obchodníky a další zaměstnance. Ti potom mohou zákazníkům kvalifikovaně radit a pomáhat s hledáním vhodných řešení pro jejich byznys. A to nejen těm slovenským, ale i českým, kteří na tento trh míří.

„Členství ve Svazu nám také pomůže být vidět mezi jinými podnikateli na Slovensku. Pravidelně se s nimi budeme setkávat na odborných akcích a navzájem sdílet své zkušenosti nebo novinky z trhu. Těším se na všechna setkání a třeba i příjemné profesní spolupráce,“ slibuje si CEO GRiTu Lubomír Veselý.

Svaz nám bude také přinášet přehled o programech na podporu podnikání a rozdělování podpory, kterou bychom my nebo naši zákazníci mohli využít.

Blíže legislativě

Díky členství se také dříve dostaneme k chystaným změnám ve slovenské legislativě. O všech novinkách na trhu uslyšíme z první ruky. Svaz má totiž k dispozici odborníky, na které se můžeme kdykoliv obrátit a probrat s nimi nové zákony nebo oborová specifika. 

Pokud tedy například při nasazování nového řešení u zákazníka narazíme na nepřesnost v jeho oboru nebo ve vztahu mezi dodavatelem a odběratelem, můžeme informace přes odborníky snadno ověřit. A na jakékoliv novinky na trhu můžeme včas reagovat a přicházet s novými řešeními pro naše zákazníky.

Legislativních procesů se někdy Svaz přímo účastní. Pro své členy organizuje kolektivní vyjednávání, kde se firmy mohou bavit o tom, co jim a jejich zákazníkům chybí a co by jim vyhovovalo ke spravedlivějšímu podnikatelskému prostředí. Společně potom mohou jednat se zástupci vlády. Díky silné členské základně je hlas Svazu slyšet. 

Příkladem je například otevřený dopis poslancům Národní rady Slovenské republiky ve věci hrozících negativních dopadů návrhu novely Zákoníku práce na zdražování potravin, konkurenceschopnost a zaměstnanost z podzimu 2022.

Přesto, že slovenský trh za těch 10 let působení známe poměrně dobře, tak věříme, že díky členství ve Svazu obchodu budeme pro naše zákazníky ještě lepšími partnery na poli automatizace a digitalizace.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.