Srozumitelná digitalizace. Do naší kampaně se zapojuje čím dál víc firem

Automatizace
15.9.2022

Do naší kampaně Praskněte digitální brblinu se zapojuje čím dál více firem. Společně klientům srozumitelně vysvětlujeme, co je to digitalizace, co přináší a že není důvod se jí obávat. V poslední době se do kampaně zapojily třeba přepravce zásilek DoDo nebo síť prodejen na hranicích Travel FREE.

Digitalizace je obrovský pojem a lze za něj schovat skoro cokoliv. A zřejmě proto se jí spousta firem pořád podvědomě bojí – nevědí, co si pod digitalizací představit a mají obavu, že kvůli ní budou muset převrátit firmu na ruby.

Jak se ale ukazuje v praxi, nic takového se neděje. Digitalizovat může každá firma a často jde o velmi malé změny, které ušetří spoustu času, starostí i peněz.

Například přepravce DoDo. Zaměstnává stovky kurýrů a každý z nich dříve vyplňoval docházkové listy po svém. Někdo poslal PDF dokument, někdo excelovský dokument, někdo textový e-mail a někdo donesl vytištěný papír. Zpracovat tato data zabralo spoustu času. Dnes mají v DoDo jednoduchý software, do kterého kurýři vyplňují docházku elektronicky.

Nebo on-line lékárna Pilulka.cz. Dříve tiskla dodací listy, které přišly e-mailem, a následně z nich data ručně přepisovala do informačního systému. Dnes jim díky jedinému softwarovému řešení dodací list přijde a není třeba nic tisknout ani přepisovat, protože data se do systému přepíšou automaticky.

Poslední příklad je ze sítě prodejen Travel FREE. Svým zákazníkům nabízí věrnostní program, do kterého se lidé dříve registrovali tak, že na pobočce vyplnili papírový formulář. Data z něj následně někdo musel přepsat do systému. Dnes zákazník na prodejně vyplní registraci společně s personálem na tabletu a je hotovo.

Pokud chcete probrat možnosti digitalizace ve vaší firmě, ozvěte se nám. Opravdu se není čeho bát – často stačí založit jeden e-mail pro příjem faktur, zavést jednoduchý software, nebo například pořídit do skladu čtečky čárových kódů či mobilní telefony. I tak málo často ušetří rutinní práci několika lidem napříč firmou.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.