Slovlog: ve znamení změn v logistice a řízení skladů

Řízení skladu
23.11.2018

Jak zachytit trendy progresivních změn v supply chain managementu? Největší slovenská logistická konference Slovlog se uskutečnila 22. listopadu v Bratislavě právě s podtitulem „Čas na změnu“.

Partnerem 12. ročníku kongresu bylo i CCV Informační systémy. V samotném programu mělo své zastoupení vystoupením Tomáše Kormaňáka, produktového manažera LOKIA WMS, který se představil v závěrečné panelové diskuzi „Bez WMS to nepůjde“ na téma nejnovějších trendů řízení skladů s pomocí WMS.

V diskuzi Tomáš Kormaňák vytyčil 3 oblasti, které se ve firmách po zavedení WMS výrazně změní: dojde ke snížení nákladů, zvýší se úroveň poskytovaných služeb a sníží se závislost na lidském faktoru. Zdůraznil, že i přes tyto výhody je spousta firem k zavedení WMS skeptická. Firmy vnímají potřebu zavádět IT inovace, ale brzdí je dvě věci: zaprvé nedůvěra v IT (často na základě špatných zkušeností) a zadruhé strach z velké implementace (zdůraznil, že ta by měla být právě postupná).

Doporučil firmám, aby s implementátory diskutovaly ne primárně funkčnost skladových řešení, ale vlastní problémy a potřeby, se kterými se ve skladech potýkají. A teprve až v návaznosti na zjištěné problémy optimalizovaly funkčnost WMS tak, aby v plné šíři pokrylo jejich skladové procesy.

Také posluchače ujistil, že zavedením WMS nedojde ke ztrátě pracovních míst, ale naopak k zefektivnění práce skladníků a konci jejich přesčasů. Upozornil také, že LOKIA WMS je skladové řešení, které je poskytováno formou cloudu. Díky tomuto faktu je jeho zavedení ve firmách snadné a lze jej implementovat i na dálku (více čtěte zde).

Kromě výše vypsané diskuze na dvě stovky logistických odborníků čekal v bratislavském Radisson Blu Carlton Hotelu devítihodinový odborný program, ve kterém zazněly např. novinky z automatizace skladování, která by měla řešit problém nedostatku pracovních sil, představeny byly spádové regály či inteligentní regály, které na bázi skladové metody FIFO a Pick by light samy upozorňují, které zboží jako první přišlo a tudíž musí i jako první odejít. V sekci speed-dating BizLOG měli jednotliví zástupci firem možnost osobní konzultace logistických potřeb v řízení skladů nebo zavedení či rozvoje elektronické výměny dokladů (EDI, e-fakturace).  

#casnazmenu

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.