Sledujte zásilky i po předání dopravci díky propojení LOKiA WMS a Foxdeli.com

Řízení skladu
14.12.2021

Provozovatelé e-shopů mohou propojit svůj systém pro řízení skladů (WMS) s aplikací, která komunikuje s dopravci. Tím získají kontrolu nad objednávkami i po jejich expedici. Díky tomu například uvidí, kolik je balíků na cestě, kde se zrovna nachází nebo který zákazník si nevyzvedl zásilku. V návaznosti na tato data tak může s klienty aktivně komunikovat a zlepšovat jejich zákaznickou zkušenost, aniž by musel spoléhat jen na dopravce. Příkladem propojení je náš skladový systém LOKiA WMS se službou Foxdeli.com.

Většina e-shopů po předání zásilky do rukou přepravce ztrácí nad balíčkem kontrolu a čeká na zprávu, že zásilka byla doručena nebo vyzvednuta. V dnešní době rychlého růstu e-commerce a přetížení dopravců pak může docházet k situacím, kdy špatná zkušenost zákazníka s doručením negativně ovlivní reputaci celého e-shopu.

Díky integraci skladového systému s informačním systémem napojeným na dopravce mohou e-shopy sledovat své zásilky a aktivně komunikovat se zákazníky také během přepravy a doručování – a tím zákaznickou zkušenost s doručením vylepšit.

Příkladem je spojení informačního systému Foxdeli.com – aplikace sloužící ke komunikaci s přepravci, tisku štítků a pokročilému sledování zásilek – a skladového systému LOKiA WMS. Díky integraci těchto dvou systémů může e-shop po vyexpedování zásilky nadále sledovat, kde se balíček aktuálně nachází, kdy a kam byl doručen nebo zda si zákazník objednávku vyzvednul.

Integrace probíhá přes API rozhraní. Zákazník ve Foxdeli navolí základní parametry a pak už pracuje pouze v Lokia WMS, kde si vybírá přepravce pro své zásilky, tiskne štítky a sleduje objednávky.

„E-shopům se skladovým systémem Lokia WMS otevírá integrace s Foxdeli nové možnosti. Mohou například personalizovat transakční e-maily, informovat zákazníka o aktuálním stavu doručování nebo se připomenout, pokud zásilka čeká na vyzvednutí. Odpadnou tak nepříjemné situace, kdy nespokojený zákazník volá na zákaznickou podporu, ale e-shop není schopen reagovat, protože o balíčku nemá informace,“ říká Marek Stanovský, Head of Sales firmy GRiT, která skladový systém LOKiA vyvíjí.

Partnerství si pochvalují také ve Foxdeli. „Naši zákazníci přirozeně napojují Foxdeli na své podnikové nebo skladové systémy, aby mohli objednávky i expedici spravovat z jednoho prostředí. Integrace se skladovým systémem Lokia WMS nám otevírá cestu k novým zákazníkům zejména z řad menších a středních e-shopů,“ hodnotí spolupráci majitel Foxdeli, Martin Jareš.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.