Sdílená kola nextbike v Brně do 30. 4. zdarma až na 30 minut díky GRiT a Roger

26.3.2020

Od 25. března do 30. dubna můžou obyvatelé Brna používat službu pro výpůjčku a sdílení kol nextbike prvních 30 minut zdarma. Jde o další solidární opatření v období nouzového stavu, který vyhlásila vláda České republiky. Děje se tak za podpory brněnských společností Roger a GRiT a provozovatele služby pro sdílení kol nextbike Czech Republic.

Veřejná doprava jako rizikový faktor

Ať už nemůžete pracovat z domu a musíte se přesunovat do práce či jen jedete jednou za čas nakoupit, veřejnou dopravu pořád využívá velké množství obyvatel. Díky tomu se tramvaje, autobusy a trolejbusy stávají rizikovým místem, kde může docházet k akumulaci virů a bakterií. Proto lidé volí alternativy dopravy, vedle chůze pěšky je to také jízda na kole.

„K preferovaným způsobům pohybu po městě patří momentálně kromě chůze jízda na kole, proto zavádíme po dohodě s provozovatelem možnost zapůjčení sdíleného kola zdarma až na dobu třiceti minut,“ uvedli za společnost Roger jednatel Adam Šoukal a za GRiT ředitel Dalibor Damborský.

Aplikace nextbike na 30 minut zdarma

Společnosti GRiT a Roger společně s provozovatelem služby pro sdílení kol nextbike Czech Republic tak na jeden měsíc zpřístupnili tuto službu v Brně na 30 minut zdarma. „Věřím, že třicet minut zdarma pomůže lidem v této době s lepší dostupností například na cestě do práce, obchodu, lékárny či jiné nezbytně nutné cesty,“ uvedl Lukáš Luňák, jednatel společnosti nextbike.

Výpůjčka platí od 25. března do 30. dubna. Po celém městě je k dispozici 500 kol umístěných ve více jak 150 stanicích. Kola je možné také rezervovat.

Sdílené kolo se dá půjčit prostřednictvím aplikace nextbike (Android, iOS). Využít tuto službu ale mohou i ti, kteří nemají aplikaci staženou, případně nemají přístup k internetu pro její stažení. Umožňuje to systém Interactive Voice Response. Tento telefonický robot funguje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zájemce o půjčení kola pouze zavolá na infolinku 581 652 047, zvolí si, jaké kolo si chce půjčit, naťuká na displeji svého telefonu číslo kola a robot ho na dálku odemkne. Volat je ale nutné z čísla, na kterém má majitel telefonu založený a ověřený účet u provozovatele systému.

Informace o 30minutové výpůjčce zdarma se objeví uživatelům v aplikaci v novinkách a při zápůjčce prostřednictvím malého banneru.

Nezapomínejte na roušku a rukavice

Všechna kola a jejich součásti jsou v pravidelných intervalech dezinfikovány zaměstnanci společnosti nextbike. Přesto doporučujeme při jejich používání nosit vlastní rukavice a samozřejmě roušku přes ústa a nos.

Mohlo by vás zajímat:

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.