S dotačním programem Digitální podnik můžete významně ušetřit za nákup firemních systémů

Automatizace
30.6.2022

Aktualizováno 29.06.2022

Je jedno, jak velká jste firma nebo v jaké oblasti podnikáte. Nový dotační program Digitální podnik z Národního plánu obnovy vám usnadní cestu k digitalizaci a automatizaci podnikání – třeba s GRiTem. Vrátit se vám může až 60 % nákladů. Sběr žádostí o dotaci byl spuštěn 16. června a potrvá až do 16. září 2022. Přečtěte si, jak dotaci uplatnit a co vše můžete s programem získat.

Co díky programu Digitální podnik můžete získat:

1) Plány na digitalizaci své firmy můžete uskutečnit dříve

To platí zejména pro menší společnosti. Automatizace byla zatím v nedohlednu? Teď se do realizace nápadů můžete pustit klidně hned, protože se vám vrátí až 60 % nákladů na firemní systémy, které automatizaci napomáhají. Postup digitalizace tak nemusíte dělit na fáze, ale zavést v jednu chvíli jako celek.

2) Čím dříve technologii máte, tím dříve čerpáte výhody

Když se vám díky programu podaří zavést digitalizaci včas, začnete ihned pociťovat úspory nákladů ze zavedení systémů, a také další benefity jako snížení chybovosti a efektivnější procesy. Dřívější zavedení může přispět také k lepší konkurenceschopnosti.

Zapojte se do programu s GRiTem

V rámci programu lze čerpat dotace na všechny systémy GRiTu. Když je zahrnete do svého projektu, zvýšíte šanci na získání dotace.

Digitální podnik vám sníží náklady na pořízení:

 • chytrého řízení skladů díky systému LOKiA,
 • efektivního toku dokladů díky systémům ORiON a iNVOiCE FLOW,
 • nebo kratší splatnosti faktur díky chytrému financování Roger.

Co musíte pro vstup do programu udělat

Nezáleží na velikosti vaší firmy ani druhu podnikání, podmínkou je sídlo v České republice a dodržení tzv. principu novosti, což zjednodušeně znamená, že technologie, které pořizujete, představují pro vaši firmu významný posun v digitalizaci.

Podání žádosti funguje podobně jako u ostatních dotací v České republice – stačí si připravit projekt, díky kterému například usnadníte logistiku a procesy, odstraníte manuální práce nebo jinak zefektivníte procesy.

Projekt musí obsahovat nevýrobní digitální technologie nebo jejich kombinace, konkrétně například:

 • ICT/IT systémy (vč. ERP) – můžete zavádět nové nebo vyměnit stávající,
 • vnitropodnikové sítě a jejich rozšíření o nové moduly,
 • specializovaná koncová zařízení a periferie,
 • skladové vybavení ve spojení s WMS,
 • logistické systémy,
 • monitorovací systémy,
 • cloudové softwary, licence,
 • on-premise softwary,
 • opatření pro zvýšení kybernetické bezpečnosti (audity).

Čím komplexnější projekt vytvoříte, tím větší máte naději na vyplacení peněz. V zásadě ale na projektovou dokumentaci nejsou kladeny tak přísné nároky, jaké možná znáte z jiných typů dotací. Žádosti bude schvalovat Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Kolik peněz můžete získat zpět

Pokud máte firmu se sídlem v celé ČR mimo Prahu:

Podle velikosti podniku a regionu, ve kterém působí, a typu technologií se vám vrátí 20–60 % vynaložených nákladů. Výše dotace se pohybuje v rozmezí 1–30 milionů Kč. Investice by měla optimálně začínat na 1 milion korun. Peníze se vyplácí zpětně po nasazení všech systémů do vaší firmy a dokončení projektu.

Pokud máte firmu se sídlem v Praze:

V rámci programu můžete žádat také o dotaci na neinvestiční služby jako jsou cloudová úložiště, audity a školení. Rozsah této dotace je 0,5–6 milionů Kč. Vyplácí se 20–40 % z nákladů.

Sběr žádostí byl spuštěn

Projekt byl spuštěn 16. června a žádosti můžete podávat až do 16. září 2022. S podáním žádosti je dobré neotálet, jelikož v případě velkého počtu uchazečů by se totiž peníze mohly brzy vyčerpat. Nejzazší termín ukončení realizace projektu je poté do 31. 8. 2024

Rádi vám odpovíme na otázky ohledně možnosti zapojení našich systémů do projektu a dodáme podklady, které budete ke zpracování projektové dokumentace potřebovat. Ozvěte se nám.

Více informací o dotačním programu, včetně všech podmínek a oblastí, kterých se dotace týká, najdete v tomto dokumentu.

Případně se s konkrétními dotazy ohledně programu můžete obrátit na našeho konzultačního partnera:

Petr Baláž
petr.balas@econetof.cz

604 109 132

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.