Rostoucí využívání EDI ORION předními vinařskými podniky

EDI
14.10.2010

Již více než dvě desítky významných vinařských společností z Moravy a Čech využívají služeb EDI ORION, což reprezentuje většinu prodávaného vína z produkce domácích vinařských podniků, které je dostupné na pultech moderního maloobchodu. Mezi ně se zařadil také Znovín Znojmo, jeden ze tří největších výrobců tuzemského vína, který rovněž začíná využívat pro EDI komunikaci řešení EDI ORION.

Flexibilitu řešení EDI ORION, které lze nastavit zcela individuálně podle konkrétních přání zákazníků, potvrzuje skutečnost, že mezi jeho uživateli z řad vinařů jsou jak menší vinařské podniky, tak klíčoví hráči na trhu jako Bohemia Sekt, Soaré Sekt, Vinné sklepy Valtice, Templářské sklepy Čejkovice, Ravis Rakvice, Patria Kobylí, Zámecké vinařství Bzenec, Vinselekt Michlovský, Nové Vinařství, Vinařství Radomil Baloun a další. Mezi nejnovější uživatele EDI ORION pak můžeme zařadit  Vinacz z Dolních Bojanovic a od listopadu i společnost Znovín Znojmo.

EDI ORION pomůže s obchodními a logistickými procesy i datovými schránkami

Důležitým kritériem při výběru řešení elektronické výměny dat bývá stoprocentní outsourcing těchto činností mimo příslušnou firmu, a to včetně archivace. Odpadají tak starosti s nutnými instalacemi, správou a udržováním celého systému EDI. Nejinak tomu bylo i u společnosti Bohemia Sekt, jak dokládá Jan Regner, manažer IT: „Řešení této komunikace formou služby (SaaS) je pro nás hodně zajímavé díky možnosti rychlého nasazení a navíc je velice jednoduché i pro koncové uživatele, kteří tak mají garantován přístup k EDI zprávám prakticky kdykoliv a postačuje jim k tomu pouze běžný webový prohlížeč. Prostřednictvím rozhraní Orionu komunikujeme EDI zprávy pokrývající veškeré produkty skupiny BOHEMIA SEKT, jako jsou značky Habánské sklepy, Vino Mikulov nebo Chateau Bzenec, přičemž neocenitelná pro nás byla zejména bezproblémová integrace s korporátním systémem SAP.“  Co se týče samotných EDI zpráv, dochází postupně k využívání jejich dalších typů (například avízo o odeslání zboží, potvrzení o příjmu zboží) a tedy postupné integraci EDI do jednotlivých procesů v oblasti obchodu a logistiky. V rámci nasazení EDI ORION našli ve společnosti Bohemia Sekt i řešení pro správu celkem osmi firemních datových schránek, a to rozšířením řešení EDI i na komunikaci s informačním systémem datových schránek.

Trend využívání EDI komunikace mezi vinařskými podniky potvrzuje i Štěpán Bilíček, ekonomický náměstek společnosti Znovín Znojmo: „Denně prodáváme kolem 17 000 lahví vína a EDI komunikace je pro nás při tomto množství významným pomocníkem. Ve využívání EDI však nejsme žádným nováčkem, nově jen od listopadu přecházíme na řešení EDI ORION, které daleko lépe splňuje naše konkrétní požadavky."

Celé znění zprávy najdete zde

Mohlo by vás zajímat:

Co je EDI?Více o EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.