Řízené skladování zrychlilo proces vracení zboží v e-shopu Bosonožka o 65 %

Řízení skladu
20.7.2023

Měsíční inventury, zdlouhavé vyřizování vratek nebo příjem i expedice zboží pomocí tužky a papíru. To jsou problémy, které řešil e-shop s barefoot obuví Bosonožka před zavedením řízeného skladování. Procesy ve skladu jsme zefektivnili pomocí našeho systému LOKiA WMS, díky kterému dnes vyřizuje vratky o 65 % rychleji.

Před nasazením WMS, systému pro řízení skladů, řešila Bosonožka většinu skladových procesů pomocí tužky a papíru. Zaměstnanci kontrolovali, zda sedí počet přijímaných kusů s fakturou, a ti, kteří nosili mapu skladu v hlavě, se pak vydali mezi regály, aby zboží zaskladnili. V důsledku toho vznikalo hodně chyb, záměn zboží a následně i reklamací. Právě proto začala Bosonožka hledat řešení, které by jim s evidencí skladových zásob pomohlo.

Skladový systém LOKiA WMS a jeho intuitivní ovládání dnes umožňuje Bosonožce rychlé zaškolení brigádníků i stoprocentní zastupitelnost stávajících zaměstnanců. E-shop s barefoot obuví už se tak nemusí bát, že při výpadku zkušenějších skladníků dojde ke snížení výkonnosti skladu.  

Díky digitalizaci skladovacích procesů se Bosonožka zbavila papírového postupu a zrychlila celý proces příjmu zboží i zpracování objednávek. Za největší přínos však považuje výrazné urychlení vrácení a výměny zboží, kterému e-shopy s barefoot obuví často čelí. Implementace WMS systému značně usnadnila také zpracování inventury, kterou teď Bosonožka zvládne za 2 dny místo původního měsíce.

Celý příběh e-shopu Bosonožka si můžete přečíst zde. A pokud i vy uvažujete nad zefektivněním vašich skladových operací, neváhejte nás kontaktovat. Spojíme se a společně se zamyslíme, jaké řešení je pro vaši firmu optimální.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.