Osvědčena bezpečnost pro miliony transakcí ORION EDI

EDI
20.8.2015

CCV Informační systémy získalo certifikaci ISO 27001 na systém managementu informací. Stalo se tak prvním a zároveň aktuálně jediným tuzemským EDI poskytovatelem a konsolidátorem elektronické fakturace s touto garancí bezpečnosti nakládání s elektronickými dokumenty. Nezávislé ověření a certifikace proběhly prostřednictvím renomované certifikační autority TÜV SÜD Czech.

Silnější úroveň bezpečnosti je také základním stavebním kamenem nové verze řešení ORION EDI 2016, která přináší nejen posílení v oblasti bezpečnosti uložených dat, přitom samotní zákazníci dopady žádného z řady fyzických i virtuálních opatření nad jejich daty nijak nepocítí.

CCV Informační systémy v rámci svého konsolidačního centra ORION měsíčně doručí více než dva miliony obchodních dokladů tisícům obchodujících protistran. Jedná se přitom o dokumenty, na kterých jsou závislé nejen správné dodávky zboží a služeb, ale i spjaté finanční operace a samotný chod firmy v případě daňových kontrol, řešení obchodních sporů apod. Proto je důležité, aby byla tato data zasílána a ukládána důvěryhodně, s ověřitelnou správností a aby byla vždy snadno dostupná oprávněným uživatelům.

„Naším cílem je postarat se nejen o precizní technické zpracování informací, ale poskytnout jim i nejvyšší možný stupeň ochrany a tuto jistotu předat dál i našim partnerům,“ komentuje certifikaci David Reichel, architekt řešení ORION EDI a ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy, a dodává: „Naši tvorbu, implementaci a provozování internetových služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI), zpracování elektronických dokumentů a elektronické obchodování jsme proto nechali po důkladné přípravě certifikovat světově uznávanou akreditační společností TÜV SÜD. ISO 27001 je vysoce respektovaný standard informační bezpečnosti a není bez zajímavosti, že jeho držitelé také plní zároveň veškeré bezpečnostní požadavky kybernetického zákona.“

„Pokud chce společnost nakládající s daty přistoupit k problematice bezpečnosti informací skutečně odpovědně, certifikace dle ISO 27001 představuje systémový a strukturovaný přístup, který pomůže zvýšit ochranu informací a identifikovat a minimalizovat hrozby a rizika,“ říká Jiří Špička, ředitel divize Management Services TÜV SÜD Czech.

Mohlo by vás zajímat:

Co je EDI?Více o EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.