ORiON a iNVOiCE FLOW přechází na AWS: co to znamená?

Novinky
21.7.2021

Aktuálně přenese naše platforma ORiON, na které funguje i řešení iNVOiCE FLOW, více než 3 miliony dokladů každý měsíc. Tento objem dat neustále roste a zlepšují se i možnosti cloudových technologií. Proto jsme se rozhodli udělat velký krok dopředu a přesunout řešení ORiON a s ním i iNVOiCE FLOW do prostředí přední globální cloudové platformy AWS (Amazon Web Services). A den D se blíží.

Podle původního plánu byl termín migrace stanovený na 10. - 11. července 2021. Finální kontrolní test nás ale nepřesvědčil o hladkém průběhu celého přesunu v tomto termínu a proto jsme se rozhodli ho pro jistotu odsunout. Nový termín migrace jsme stanovili na druhý srpnový víkend, tedy 7. - 8. srpna 2021 a bude s ním spojená i nutná odstávka našeho systému. Během odstávky nebude možné využívat službu ORiON, iNVOiCE FLOW a ani jejich webové rozhraní. O svá data odeslaná v těchto dvou dnech se ale rozhodně bát nemusíte, budou přenesena automaticky, jakmile bude migrace našich řešení dokončena.

Proč měníme cloudového poskytovatele?

Přechod na AWS byl pro nás logickým krokem na cestě k dalšímu růstu. Nejenom, že nám umožní rychlejší rozvoj našich řešení, přidávání nových služeb a využití moderních technologií, ale zároveň i výrazně zrychlí samotný ORiON a iNVOiCE FLOW, díky využití SSD disků v datacentrech Amazonu. Navíc tím zvýšíme i úroveň bezpečnosti řešení, protože AWS kromě ISO 27001 splňuje také další bezpečností certifikáty, jako je CSA, SOC/SSAE16 nebo i externí audit fyzické bezpečnosti.

Co to znamená pro uživatele ORiON a iNVOiCE FLOW?

Z pohledu běžného uživatele se kromě zrychlení fungování obou řešení na první pohled nic nezmění. Webová adresa k přihlášení, přihlašovací údaje i uživatelské rozhraní zůstávají stejné a všechny vaše doklady najdete také stále na stejném místě. Nic se nezmění ani na úrovni soukromí vašich dat, která budeme i nadále spravovat podle platné evropské legislativy a která nikdy neopustí EU.

Kdo nebo co je AWS?

Amazon Web Services (zkráceně AWS) je největší poskytovatel cloudových služeb na světě. Vznikl původně na začátku tisíciletí pro interní využití Amazonu, který tím tak trochu náhodou položil základy cloudovým službám, jak je známe dnes. Po pár letech vyvinuli komplexní infrastrukturu výpočetních kapacit, úložišť a databází, kterou začali nabízet i externím společnostem a vývojářům. A tak se zrodilo AWS - nejziskovější divize Amazonu a v současnosti lídr na trhu cloudových služeb. K jeho raketovému růstu přispěli i klienti z vládního sektoru, jako je americká NASA nebo CIA, s extrémně vysokými nároky na bezpečnost. Úložiště Amazonu využívá dnes například i Netflix a na českém trhu třeba Moneta Money Bank. Více o AWS si můžete přečíst zde.

Mohlo by vás zajímat:

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.