Motopoint: Jak WMS zvýšilo efektivitu skladu o velikosti 3 500 m2

Společnost Motopoint, která denně expeduje několik set objednávek, úspěšně zefektivnila své skladové operace pomocí implementace systému LOKiA WMS. Velkoobchodní distributor náhradních dílů pro motocykly díky tomu urychlil a zjednodušil příjem zboží, eliminoval chyby při vyskladnění a expedici a získal přehledný reporting.

Ve svých začátcích, před nasazením systému pro řízení skladů (WMS), společnost Motopoint skladové řízení nepotřebovala. Zaměstnanci manuálně kontrolovali, zda počet přijatých kusů sedí s fakturou a ti, kteří mapu skladu nosili ve své hlavě, se pak vydávali mezi regály, aby zboží zaskladnili. Tento systém ale vedl k chybám, záměnám zboží a následným reklamacím.

Potřeba pokročilejšího skladového systému vznikla až v roce 2023 po přestěhování do nového centrálního skladu v Liberci o rozloze 3 500 m². Nasazení LOKiA WMS přineslo společnosti Motopoint rychlejší zaučení nových skladníků, zefektivnění příjmu zboží a zrychlení procesu vyskladnění a expedice. Systém také zabezpečuje dvojitou kontrolu správnosti zboží a umožňuje snadné sledování úkolů a jejich priorit.  

Díky digitalizaci skladových procesů se tak Motopoint už nemusí bát, že při výpadku zkušenějších skladníků dojde ke snížení výkonnosti skladu. Zpětně také oceňuje důkladnou analýzu skladu a testování klíčových funkcí, které z naší strany proběhlo. Díky tomu si zaměstnanci vyzkoušeli vše nanečisto a při ostrém nasazení v novém libereckém skladu už měli všechno doladěné.  

GRiT byl navíc flexibilní a WMS nám přizpůsobil podle potřeb, ať už z pohledu licencí nebo například mapy skladu a jednotlivých pozic. LOKiA je nyní postavená tak, že s námi může několik let růst a postupně se rozšiřovat o další moduly. Brzy chceme nasadit například multipicking, tj. vyskladňování více objednávek naráz. GRiT je dnes jednoduše jedním z našich klíčových business partnerů,“ říká Jakub Oravec, COO společnosti.

Celý příběh Motopointu si můžete přečíst zde. Pokud i vy uvažujete o zefektivnění svých skladových operací, neváhejte nás kontaktovat. Spojíme se a společně se zamyslíme nad optimálním řešením pro vaši firmu.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.