LOG-IN: Přehled o stavu zásob odběratelů pomocí služby Inventory Report

Řízení skladu
9.10.2015

Jak mít přehledné informace o stavu zásob u odběratelů? Příběh nasazení služby ORION Inventory Report ve společnosti Unilever ČR byl jednou z hlavních novinek v rámci logistického fóra LOG-IN, které se uskutečnilo 8. října 2015 v prostorách konferenčního centra České národní banky v centru Prahy za účasti tří set manažerů z řad ekonomů a logistiků.

Velký zájem vzbudila společná prezentace Karla Štastného (Unilever ČR) a Václava Kameníčka (CCV Informační systémy), která se zaměřila na představení pokročilých možností pro zpracování informací zasílaných ve společnosti Unilever ČR prostřednictvím EDI komunikace, které umožní dodavatelům efektivněji plánovat logistické a promoční aktivity.

ORION Inventory report je služba, která umožňuje dodavatelům do obchodních řetězců zjistit, kolik jejich zboží se na prodejnách odběratelů za dané období prodalo a jakým způsobem se vyvíjí jeho zásoby.To dává příležitost na základě analýz přesně zhodnotit, jak si vedla konkrétní prodejní akce či promoakce a případně ji také porovnat s prodejem za jiné období a také včas připravit dodávku nového zboží.

"EDI zprávu INVRPT využívají často naši zákazníci z řad logistických providerů k tomu, aby si automatizovaně srovnávali stavy zboží na svých skladech se stavy zboží, které má ve svém systému jejich zákazník. Díky tomu mají obě strany neustále přehled a mohou například rychle reagovat na případné nedostatečné množství zboží," říká Václav Kameníček ze společnosti CCV Informační systémy a dodává. "Zpráva INVRPT obsahuje množství zajímavých informací, které se s pomocí analytického nástroje jako je právě ORION Inventory report dají využít například pro odhalení fiktivních zásob a podobně."
"Protože zhruba 80% zboží dnes prodáme v promocích, je pro nás velmi důležitá dostatečná zásoba tohoto zboží na skladech prodejců v jejich průběhu. Jednoduše přicházíme o peníze pokud dané zboží "v akci" není v průběhu promoce na prodejně a spotřebitel si ho tedy nemůže koupit. ORION Inventory report nám pomáhá na takovou situaci rychle reagovat a to jak při dalším vyjednávání s obchodním řetězcem, tak již při vlastní promoci, kdy jsme schopni sjednat nápravu," vysvětluje Karel Šťastný z Unileveru jeden z hlavních důvodů pro využití této v tuzemsku unikátní služby.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.