Kongres EASTLOG 2021 se blíží. Jaké nové výzvy přinesla pandemie do logistiky?

Největší logistická událost v České republice, kongres Eastlog, se bude konat 23. - 24. září 2021 v pražském O2 Universu. Zatímco loňský ročník se zaměřil na problematiku nutného zpomalení v důsledku světové pandemie, letošní ročník se ponese v duchu výzev budoucnosti. A my nebudeme chybět, v rámci programu vystoupí náš CSO, Lubomír Veselý, společně s Alešem Maluchou, COO ze společnosti Rohlik.cz. V případové studii ukáží, jak automatizace procesů dokáže pomoci se správou dodavatelů.

Kongres Eastlog je největší logistická konference v České republice, která tematicky pokrývá celý obor logistiky a současně reflektuje nejnovější trendy. Cílem kongresu je inspirovat a informovat logistické profesionály o aktuálním dění v oboru, a zároveň poskytnout prostor pro sdílení názorů a navázání nových obchodních vztahů. Letos se koná již 24. ročník.

Co vše Eastlog nabídne?

Pořadatelé kongresu slibují nabitý dvoudenní program. První den návštěvníkům nabídne několik konferencí, tematicky zaměřených na oblasti jako je automotive, retail nebo digitalizace a IT. Dále sérii odborných workshopů, oblíbená speed datingová businessová setkání a networkingový večer spojený s vyhlášením vítězů logistických inovací.

Druhý den pojedou vybraní návštěvníci na exkurzi do nového logistického centra společnosti Lidl v Buštěhradu a do plně automatizovaného skladu společnosti Coca-Cola HBC v Praze.

Udržitelnost a nový normál

Jedním z hlavních témat celého kongresu bude hledání cesty k novému normálu - pandemie se promítla do mnoha oblastí, ať jde o zdražování dopravy, úbytek volných skladů, snižování rozpočtů nebo nedostatek zaměstnanců. Co z toho zůstane novým normálem? O tom se v panelové diskuzi pobaví Simona Kijonková ze Zásilkovny se zástupci společnosti Prologis, Toyota Material Handling nebo Česmad.

Další panelová diskuze přinese neméně důležité téma, které hýbe společností - udržitelnost v logistice. Diskutovat o ní budou zástupci ze společností Coca-Cola, Panattoni, GEFCO nebo Albert Česká republika.

Automatizace pomáhá ve společnosti Rohlik.cz

Na kongresu vystoupí také náš CSO, Lubomír Veselý, společně s Alešem Maluchou, COO společnosti Rohlik.cz. V případové studii ukáží, jak automatizace procesů pomáhá Rohlíku spravovat široké portfolio dodavatelů, zvláště při expanzi na nové zahraniční trhy.

Prezentace proběhne v konferenčním sále D8 od 14:40 ve čtvrtek 23. září, a to v rámci odborné konference Digilog, která se bude zaměřovat na témata spojená s automatizací, digitalizací, robotizací a využitím IT v logistice.

Ocenění LOG-IN

Vrcholem celého kongresu bude galavečer předávání cen Ocenění LOG-IN. Jde o ceny pro ty nejlepší inovace a inovátory z českého logistického trhu za uplynulý rok.

Na rozdíl od jiných ocenění, o jejichž výherci rozhoduje uzavřená porota, jsou vítězové Ocenění LOG-IN vybráni čtenáři časopisu Systémy Logistiky v otevřeném hlasování. Ceny jsou udělovány ve čtyřech kategoriích:

  1. Technická a technologická inovace roku
  2. Projektová inovace roku
  3. Inovace v logistických realitách
  4. Fachman roku

Podívejte se na celý program a registrujte se

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.