Jakou cestu ušel člověk v logistice, zazní na veletrhu Eastlog 2022

Řízení skladu
3.5.2022

Letošní ročník logistického veletrhu a konference Eastlog 2022 nese podtitul HOMO LOGISTICUS. Zaměří se na cestu člověka v logistice, kterého společně s celým dodavatelským řetězcem těžce zasáhla pandemie koronaviru. Zabývat se bude otázkou, jak právě pandemie předefinovala roli člověka v tomto dynamickém odvětví. Veletrh se uskuteční 12. a 13. května v Praze v prostorách O2 Universa.

Podobně jako jiná odvětví se logistika masivně automatizuje, robotizuje a digitalizuje, ale klíčovou roli zastává stále člověk, bez kterého by se procesy skladování či dopravy pravděpodobně vůbec neobešly,“ říká Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, která kongres pořádá.

Řidiči, skladníci, plánovači, dispečeři, kurýři nebo pickeři. Změnila pandemie trvale způsob, jak tito lidé vykonávají svou práci v logistice? Urychlila se automatizace, digitalizace a robotizace? Na jaké pozice směřují lidé, kterým vzal práci stroj nebo software? Na tyto a mnoho dalších otázek se účastníci kongresu pokusí nalézt odpovědi.

Odborná konference i specializované workshopy

Dopolední část konference bude věnována hlavnímu tématu formou debaty. Diskutovat budou zástupci ze společností Shipmonk, Manpowergroup, Tymbe, Lidl, Cushman & Wakefield a Dachser.

Odpoledne je věnováno čtyřem specializovaným workshopům - RETAILOG, který se zaměří na to, jak se maloobchod a segment FMCG zvládl vypořádat s výpadky lidí ve výrobě, skladech či prodejnách. HRLOG se bude věnovat změnám fungování člověka napříč obory během pandemie. Hlavní otázkou tohoto bloku bude úvaha nad reálností přechodu všech společností do digitálního světa.

Součástí workshopu DIGILOG, věnujícímu se dopadu pandemie na urychlení digitalizace, bude také přednáška našeho CEO Lubomíra Veselého a ředitele e-commerce Michala Pavlorka z eD system. Ve své přednášce ukáží, proč je právě digitalizace jasnou výhrou v odběratelsko dodavatelských vztazích. Prezentace se uskuteční ve čtvrtek 12.5. v konferenčním sále D9 od 14:30 hodin.

Konferenci uzavře workshop GREENLOG. Z hlediska klimatu se mnoho společností stále snaží dosáhnout tzv. net-zero logistiky, tedy mít logistický provoz s “čistou nulou”, bez emisí. Lze toho opravdu docílit, nebo jde jen o další líbivé marketingové řeči? Tomu se právě bude věnovat poslední část kongresu, která nabídne i tři příklady udržitelné logistiky z praxe.

Kongres klasicky uzavře večerní program Logistického Business Mixeru, který se letos ponese v duchu brazilského karnevalu - vedle tance na klasické hudební rytmy budou moci návštěvníci také ochutnat brazilskou kuchyni, a to včetně národního koktejlu Caipirinhu.

Registrujte se na událost zdarma.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.