Jaké jsou nejčastější požadavky firem na interní logistiku?

Řízení skladu
18.4.2017

Využívání identifikace zboží přes čárové kódy spojené s rychlejším a přesnějším vyhledáním zboží jsou hlavním požadavkem čtyř z pěti firem, které zavádějí skladový systém. Zjištění publikovala společnosti CCV Informační systémy na základě dat z průzkumu, který byl realizován na vzorku 58 malých a středních firem.

Klíčovým požadavkem na interní logistiku je odstranění ručního zadávání dat (78 %), které s využitím čtečky čárových kódů a zavedením adresace ve skladu vede nejen k úspoře času, ale také k nižší chybovosti a většímu pořádku ve skladu.

Průzkum byl realizován formou rozhovorů s manažery odpovědnými za logistiku nejčastěji z obchodních (60 %) a výrobních firem (23 %) v segmentu SMB (malé a střední firmy), které se rozhodly modernizovat řízení svých skladových prostor a zavádějí nový WMS systém pro řízení skladu (Warehouse Management System) nebo systém skladové evidence.

Mohlo by vás zajímat:

Skladový systém LOKiA WMS

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.