Jak na řízení zásob dodavatelem (VMI)?

Řízení skladu
13.6.2016

Jak zajistit vysokou dostupnost zboží a zároveň nízký objem skladových zásob, je tématem konceptu VMI, kterému se věnuje nový průvodce vydaný organizací ECR Community.

V České republice se začínají stále více využívat informace o stavu zásob u odběratele. EDI zprávu INVRPT běžně zasílají některé retailové řetězce a jejich dodavatelům slouží pomocí služby ORION Inventory Report . Metoda VMI ovšem ve spolupráci dodavatele a odběratele využívá nejen tuto informovanost, ale navíc ji rozšiřuje až do optimalizace samotného závozu zboží

Nový manuál iniciativy ECR na téma VMI (Vendor Managed Inventory) shromažďuje nejlepší evropskou praxi řízení zásob dodavatelem. Byl vydán organizací ECR Community a zaměřuje se na efektivní strategii doplňování zboží založenou na spolupráci, která umožňuje vysokou dostupnost zboží při nízkém stavu skladových zásob. Publikace obsahuje aktuální příspěvky expertů z dodavatelského řetězce, pocházejících jak z praxe, tak z akademického sektoru, a také závěry průzkumu provedeného v 15 zemích.

CCV Informační systémy se jako člen aktivně podílí na spolupráci Česko - Slovenské iniciativy ECR.

Odkazy: www.edizone.cz/clanky/sklady-a-logistika/jak-na-vmi-rizeni-zasob-dodavatelem-ecr-vydalo-noveho-pruvodce/

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.