Jak díky technologiím vystřelit účtárnu do 21. století

Automatizace
25.3.2021

Účetní oddělení jsou často předmětem mýtických představ a předsudků. Také před sebou vidíte nevýraznou dámu ve středních letech, která celý den sedí u počítače a k tomu přesouvá faktury z jedné strany stolu na druhou? Zbavte účetní oddělení rutinních činností a inspirujte se v e-booku, jak posunout účetnictví do 21. století.

Účetní sice nemají tak akční zaměstnání jako hasiči, záchranáři nebo krotitelé tygrů, ale určitě by se shodli, že i jejich práce může být zábavná a zajímavá. Bohužel v ní ale často naráží na monotónní činnosti, jako je přepisování dat do počítače nebo počítání mezd.

Proč tyhle aktivity nepřenést na roboty a na místo toho se věnovat něčemu produktivnějšímu a kreativnějšímu. Účetnictví bylo dlouho konzervativním oborem, ale je na čase posunout i tohle odvětví směrem k využívání moderních technologií a celkovému usnadnění práce.

Jak digitalizační a automatizační nástroje v praxi fungují, co od nich očekávat, jaké mají konkrétní výhody, jakým způsobem pomohla automatizace firmám, které už moderní technologie využívají nebo co to znamená ten “účetní budoucnosti”?


Mohlo by vás zajímat:

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.