HP TRONIC Zlín: Desítky tisíc dokladů měsíčně a úspora až 4 pracovních míst

Zpracování tisíců dodavatelských faktur měsíčně v různých formátech nebo ruční přepis dat představoval pro HP TRONIC Zlín významnou administrativní zátěž. Proto se firma rozhodla zautomatizovat odběratelsko-dodavatelské procesy prostřednictvím řešení ORiON EDI. Díky tomu je nyní 70 % přijatých faktur zpracováno automaticky, což znamená úsporu až stovek hodin práce měsíčně.

HP TRONIC Zlín začal EDI v pozici dodavatele využívat již v roce 2008, kdy provozoval velkoobchod a dodával do velkých řetězců, například do makra. Postupem času se přesunul do retailu a začal systém EDI používat i jako odběratel. Opravdu naplno se systém EDI aplikoval v roce 2017, kdy firma pod svá křídla převzala obchody s elektrem provozované pod značkou DATART. Ten už před fúzí s HP TRONIC Zlín řešení ORiON EDI využíval, zavedl ho v roce 2014.

Automatizace ušetřila až 4 pracovní místa

Díky automatické a bezchybné výměně obchodních dokladů šetří firma HP TRONIC Zlín stovky hodin rutinní práce měsíčně, což odpovídá úspoře až čtyř pracovních úvazků. Zaměstnanci se tak mohou věnovat pouze specifickým fakturám, kde je postup vždy jiný, a práce se tak stává více kreativní.  

Využití inovačních kroků se pro naši společnost ukazuje jako velmi efektivní. I když nám rostou objemy a počty dokladů, klesá počet zaměstnanců, kteří se této agendě věnují a ty ostatní můžeme delegovat na jiné důležité činnosti v rámci naší společnosti,“ říká Ondřej Chwaszcz, finanční ředitel skupiny.

Podle Chwaszcze tak EDI není jenom o úspoře času a peněz na straně HP TRONIC Zlín. „Tento systém přináší pozitiva také pro dodavatele. Přes EDI od nás dostávají důležité informace, což zrychluje komunikaci, snáze si zpřesňujeme a potvrzujeme objednávky. Ve chvíli, kdy EDI využívají odběratelé i dodavatelé, vytvoříte prostředí, které smysluplně pomáhá všem stranám při správě denní agendy,“ uzavírá Chwaszcz.

Úspěšné nasazení EDI komunikace přineslo HP TRONIC hned několik pozitivních změn:

  • úspory stovek hodin práce měsíčně,
  • efektivní a bezchybné zpracování dokladů,
  • konec rutinní práce zaměstnanců.

Celý příběh HP TRONIC Zlín si můžete přečíst zde. A pokud i vy uvažujete o elektronické výměně dokladů, neváhejte nás kontaktovat.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.