Firma 3E PROJEKT díky iNVOiCE FLOW ušetřila dvě pracovní místa

Faktury
16.10.2019

Dříve se účetní ve firmě 3E PROJEKT musely prokousávat nekonečnými stohy papírových faktur, dnes všechno řeší pohodlně na počítači. iNVOiCE FLOW – služba, která automatizuje zpracování přijatých faktur – ostravské firmě se 160 zaměstnanci ušetřila dvě pracovní místa, výrazně zrychlila zpracování dokladů a navíc už se nestává, že by někdo při přepisu dokladů udělal chybu.

Ještě před rokem chodila do společnosti 3E PROJEKT, která se zabývá pronájmem nemovitostí, provozem restaurací, kasin a franšíz, část faktur poštou. „Recepční je naskenovala a vložila do informačního systému Premier. Účetní ručně opsaly údaje a teprve poté faktury zaúčtovaly. Celý proces byl neefektivní a zaměstnanci při něm často chybovali,“ popsala výkonná ředitelka 3E PROJEKT Šárka Macurová.

Proto se management firmy rozhodl nahradit papírové doklady elektronickými a vše zpracovávat automaticky. „Vybrali jsme si cloudovou službu iNVOiCE FLOW od firmy GRiT. Už z dřívějška jsme měli s tímto dodavatelem dobrou zkušenost, protože používáme jeho řešení ORiON, který nám zajišťuje EDI komunikaci,“ sdělila Šárka Macurová.

Po nasazení iNVOiCE FLOW se kompletně změnil systém práce. Faktury si nyní nechávají v 3E PROJEKT posílat pouze elektronicky. Umělá inteligence v iNVOiCE FLOW z PDF a dalších souborů automaticky vytěží údaje, takže odpadá přepisování. Zodpovědné osoby faktury elektronicky schválí a pak účetní jednoduše odešlou dokumenty do informačního systému.

Více v tiskové zprávě: Firma 3E Projekt vytěžuje pomocí umělé inteligence přijaté faktury

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.