EDI ORION 2.0 vítězem soutěže IT produkt roku 2009

EDI
10.12.2009

Řešení EDI ORION 2.0 získalo první cenu v soutěži IT produkt roku 2009 v kategorii informačních systémů. V ostré konkurenci, která v této kategorii panovala, zvítězilo řešení EDI Orion 2.0 zejména díky konvergenci moderních datových služeb, klasického EDI a datových schránek.

Spojení těchto nástrojů do jednoho řešení spolu s dalšími aplikačními inovacemi, vyšším výkonem a chytrými funkcemi jsou hlavní důvody, proč bylo jako celkový vítěz kategorie informační systémy označeno právě naše řešení.

Základním hodnotícím kritériem soutěže je posouzení, zda přihlášené řešení nabízí oproti svým konkurentům nějakou významnou výhodu navíc (užitečnou novou funkcionalitu, standardní funkcionalitu za neobvykle příznivou cenu apod.), případně díky svému pojetí nemá na trhu konkurenci.

Jsme rádi, že takovým způsobem vnímají řešení EDI Orion 2.0 nejen naši zákazníci, ale také odborná veřejnost. Tuto tradiční soutěž pořádá časopis Computerworld, který zveřejňuje celkové výsledky oficiálně na svém webu, a můžete si je prohlédnout zde.

Jaké zajímavé vlastnosti se Computerworldu líbily?

Zajímavé vlastnosti řešení EDI ORION 2.0, které redakce zveřejnila v závěrečné zprávě soutěže IT produkt roku:

  • komplexní řešení pro elektronickou komunikaci organizací
  • vhodné jak pro malé podniky, tak pro velké obchodní řetězce
  • podpora všech na trhu používaných formátů obchodní e-komunikace, vč. ISDOC
  • umožňuje automatické sledování příjmu dodávek, které plní funkci rozdílové zprávy
  • přehledné deníky pro jednotlivé typy dokumentů
  • správa datové schránky v samostatných denících
  • rozdělení přístupu k agendám podle rolí na straně uživatele

Co je řešení EDI ORION 2.0?

EDI Orion 2.0 zajišťuje konverzi všech formátů obchodních dokumentů, jejich strukturované zpracování, převod do čitelné podoby (např. PDF), přijímání a doručování s notifikací o přijetí a následně správu ve webovém archivu, vše výhradně přes zabezpečenou komunikaci. Uživatelé mohou využívat elektronický podpis.

Řešení je poskytované formou služby (SaaS), které lze využívat prostřednictvím webové aplikace a pomocí komunikátoru integrovat přímo s ERP systémem.

Jaké je použití řešení v praxi?

Produkt umožňuje společnostem komunikovat s obchodními tuzemskými i zahraničními partnery elektronicky pomocí jediného komplexního řešení, přičemž pomáhá výrazně urychlit a zautomatizovat obchodní a logistické procesy.

Zahrnuje podporu pro standard EDI, moderní B2B komunikační systémy či pro datové schránky a zároveň slouží jako clearingové centrum pro e-fakturaci.

Navíc provádí archivaci dokumentů, umožňuje jejich správu v oddělených denících, snadné vyhledávání, posílá avíza o vybraných událostech a je nezávislý na používaném formátu.

Mohlo by vás zajímat:

Více o EDIVíce o ORiON EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.