EDI: Nejspolehlivější formát pro výměnu dokladů s Point4U

EDI
4.7.2023

Příjem dokladů v několika různých formátech nebo vysoká chybovost způsobená ručním přepisem dat. To jsou hlavní důvody, proč se firma Point4U, provozovatel trafik a vendingových automatů, rozhodla začít zpracovávat své doklady automaticky. Díky GRiTu a poskytovateli svého informačního systému, firmě Seyfor, tak dnes využívají ideální kombinaci dvou řešení, která zpracovává doklady bez zásahu zaměstnanců.

Kombinace dvou řešení zpracuje více formátů

Řešení navržené společností Seyfor spočívalo v kombinaci jednotné e-mailové schránky, která umožňuje automatické vyčtení a zpracování dokumentů, s nástrojem ORiON EDI. Tato řešení dovolují společnosti Point4U komunikovat se všemi jejich dodavateli plně automaticky, a to i v případě, že od nich přijímají dokumenty v různých formátech. Tím nejspolehlivějším je díky neměnné struktuře právě EDI, se kterým si ERP systém společnosti Point4U bez problémů poradí.

Automatizace ušetřila 2 pracovní místa

Díky tomuto unikátnímu řešení zpracovává Point4U dokumenty bez jakéhokoli manuálního zásahu. Šetří tak desítky hodin rutinní práce měsíčně, která by jinak zaměstnala dva plné pracovní úvazky. Jejich zaměstnanci se tak mohou zaměřit na důležitější činnosti ve firmě.

Úspěšná implementace EDI komunikace přinesla do Point4U několik pozitivních změn:

  • bezchybné zpracování dokumentů se stovkami řádků,
  • úspory desítek tisíc korun ročně
  • a efektivní zpracování dokumentů bez manuální práce.

Celý příběh Point4U si můžete přečíst v případové studii. A pokud vás zajímá, jak digitalizovat a automatizovat procesy také u vás, ozvěte se nám. Sejdeme se a probereme možnosti využití EDI ve vaší firmě.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.