77 % maloobchodních řetězců preferuje EDI

3.11.2014

Výrazná většina maloobchodních řetězců působících na českém trhu zefektivňuje své obchodní a logistické procesy o plnohodnotné využívání EDI (Electronic Data Interchange).

Údaje vyplynuly z rozsáhlého průzkumu společnosti CCV Informační systémy, který se kromě tradičních potravinářských řetězců zaměřil i na hobby markety, internetové obchody nebo řetězce se spotřební elektronikou, drogistickým zbožím, kosmetikou či nábytkem a bytovými doplňky.

Dalším závěrem průzkumu je, že ačkoli se již EDI stalo u většiny obchodních řetězců samozřejmostí, elektronická výměna dokladů nepokrývá zdaleka kompletní pohyb obchodních, daňových či logistických dokladů. Řada z nich využívá jen základní doklady jako je objednávka (ORDERS) a faktura (INVOIC). Naopak nejširší komunikaci využívají řetězce Globus (s devíti používanými EDI zprávami) a řetězce Coop Morava nebo Makro (8 zpráv).

Mohlo by vás zajímat:

Co je EDI?Více o EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.