Účetní nejsou roboti. Digitalizace účetnictví snadno a rychle

Automatizace
1.10.2020

Digitalizace účetnictví je stále diskutované téma na účtárně i v kancelářích finančních ředitelů a manažerů. Podle průzkumu Komory certifikovaných účetních se 76 % společností staví k možnosti digitalizace a automatizace zpracování přijatých dokladů kladně, přesto stále více jak polovina účetních faktury tiskne, ručně přepisuje a archivuje fyzicky, v papírové podobě.

Jde to přitom už dávno jinak - rychleji, efektivněji a samozřejmě v souladu s legislativou. Nástroje pro digitalizaci účetnictví, jako je iNVOiCE FLOW, jsou dnes dostupné nejen velkým hráčům na trhu, ale i menším společnostem. Díky využití umělé inteligence vytěží spolehlivě všechny důležité údaje z faktur i účtenek. Provedou doklad elektronickým schvalovacím workflow, po schválení ho přenesou do informačního systému a uloží v důvěryhodném elektronickém archivu.

Úspora času, nižší chybovost a více času na kvalifikovanou práci - to jsou jen některé z výhod, které automatizace přináší. Tak proč být robot? Vždyť už Čapek pravil, že účetní nejsou roboti.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.