Sen, nebo realita? Vzdálené nasazení skladového systému

Implementace systémů pro řízení skladů bývala pro společnosti velkým zásahem do interních procesů a častokrát ochromila jejich fungování na několik týdnů či měsíců. O vysokých finančních nákladech nemluvě. S vývojem technologií a s postupným přechodem ze zastaralých on-premise řešení na cloudové služby se však i dříve náročné implementace skladových systémů zjednodušily a výrazně zlevnily.

Na trhu existuje spousta skladových řešení, jen málo z nich je však poskytováno v cloudu a realizováno formou služby. Tato struktura umožňuje, aby bylo takovéto řešení implementováno vzdáleně a bezkontaktně, tedy bez jediné návštěvy pracovníků dodavatele. Tento způsob nasazení představuje další krok ke zjednodušení celého procesu implementace a ukazuje cestu, kterou se může spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem v případě potřeby vydat. Kromě úspory času a nákladů pro obě strany to znamená i odstranění bariér v podobě vzdálenosti a otestování toho, jak může fungovat i běžná operativní podpora.

U nás je to tak jednoduché, že to zvládnete sami

Struktura skladového systému LOKiA WMS právě takové vzdálené a bezkontaktní nasazení umožňuje. „Skladový software LOKiA jsme nasadili sami s pomocí vzdálené podpory konzultantů společnosti GRiT. Práce se čtečkami čárových kódů a celkově se systémem je jednoduchá a intuitivní,“ okomentoval nasazení ve skladu své společnosti Jakub Uderman, jednatel firmy Uderman, s.r.o.

Takto implementovaný skladový systém je vhodným řešením pro začínající a menší firmy, rostoucí e-shopy či vedlejší sklady větších společností. Pro firmy je daleko ekonomičtější, i přes širokou škálu funkcí, než běžné aplikace pro čtečky čárových kódů, které disponují velice omezenou funkčností. „Například při obchodní schůzce můžete rovnou přes mobil zadat požadavek na vychystání objednaného zboží. Zpráva ihned dorazí do vašeho skladu a kdokoliv z pracovníků vezme čtečku a připraví objednávku. Díky službě LOKiA WMS tak máte stoprocentní jistotu, že kolegové velmi rychle expedovali správné zboží,“ uvedl Tomáš Kormaňák, produktový manažer LOKiA WMS.

Zákazníci v této verzi naleznou všechny potřebné funkce pro hladký provoz řízeného skladu. Pokud se sklady zákazníků časem zvětší a oni začnou potřebovat i doplňkové funkce, jednoduše si o ně službu rozšíří.

Zjistěte více informací ve webináři

Chcete-li se dozvědět více o vzdáleném nasazení LOKiA WMS, podívejte se na záznam webináře, kde vás krok za krokem tímto procesem provede produktový manažer LOKiA WMS Tomáš Kormaňák. Podívat se na webinář můžete zde.

Výhodná cena dostupná pro všechny

Bezkontaktní nasazení rapidně snižuje cenu skladového řešení a dělá jej tak přístupnějším i pro opravdu malé společnosti, které chtějí efektivně řídit své skladové procesy, avšak dosud nemohli dosáhnout na plnohodnotný skladový systém. Tento způsob nasazení ocení také větší společnosti, a to při implementaci do menších skladů či do skladů, které nejsou co do řízení skladových procesů tak náročné.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.