Ocenění LOG-IN 2019: LOKiA postoupila mezi 3 finalisty

28.11.2019

Letošní ročník logistické konference LOG-IN přinesl kromě mnoha inovativních myšlenek a informací z oblasti logistiky také jedno milé překvapení. Projekt nasazení skladového systému LOKiA WMS do skladu společnosti Aktin od společnosti GRiT postoupil mezi 3 finalisty v kategorii Projektová inovace roku v soutěži Ocenění LOG-IN 2019.

Den plný logistických inovací a trendů

Již 16. ročník logistické konference a veletrhu se nově konal v prostorách kongresového centra O2 Universum v Praze a přilákal přes 200 zájemců o logistiku. Pro ty byl připraven více jak 9hodinový program plný přednášek, prezentací, networkingu a panelových diskuzí na téma nejnovějších logistických inovací a trendů.

Do nabitého programu přispěli specialisté ze společností, jako jsou Anasoft, LIKO-S, Toyota Material Handling či Plzeňský Prazdroj. Témata přednášek se nesla v duchu postupné digitalizace společností a přechodu z Průmyslu 3.0 k Průmyslu 4.0 a jeho dopadu na fungování logistiky ve firmách. Opomenuto také nebylo hojně probírané téma udržitelnosti životního prostředí a minimalizování negativního dopadu podnikatelských činností na přírodu.

V rámci odborného programu vystoupil také Tomáš Kormaňák, produktový manažer LOKiA WMS ze společnosti GRiT, a Miroslav Králík, vedoucí logistiky a obchodu ze společnosti Aktin, s přednáškou na téma řízeného skladování v e-commerce. Na příkladu nasazení cloudového systému pro řízení skladů LOKiA do skladu společnosti Aktin ukázali, jak je pro online podnikatele důležitá přehledná, rychlá a přesná logistika.

Postup do finále v kategorii Projektová inovace roku

Den plný novinek z logistiky zakončil galavečer logistických cen Ocenění LOG-IN 2019, které v několika kategoriích oceňuje inovativní projekty z logistiky za uplynulý rok. Oceněny jsou tak projekty za nejlepší technologickou a technickou inovaci, nejlepší inovaci v logistických realitách a za projektovou inovaci.

V poslední zmiňované kategorii se mezi 3 nejlepšími umístil také projekt nasazení skladového systému LOKiA WMS do skladu společnosti Aktin. O vítězi rozhodovali čtenáři magazínu Systémy Logistiky v otevřeném hlasování. Vítězství si nakonec GRiT neodnesl, přesto samotný postup do finále je veliký úspěch, což dokládají i slova Tomáše Kormaňáka bezprostředně po udílení cen: „Postoupit mezi tři finalisty v takové konkurenci, kterou jsme tady dnes mohli vidět, je něco úžasného.

Inovativní na projektu nasazení LOKiA WMS do skladu Aktinu byl zejména způsob implementace skladového systému, který probíhal v několika fázích v podstatě za minimálně přerušeného fungování skladu. Dále celková modulární struktura systému, která jej umožňuje neustále rozšiřovat o další funkcionality, případně je za chodu měnit či vypínat.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.