Máme nového CEO, stal se jím Lubomír Veselý

Novinky
19.11.2021

Od 1. října 2021 se náš dosavadní obchodní ředitel (CSO) Lubomír Veselý posunul na pozici generálního ředitele (CEO). Končící ředitel a spolumajitel Dalibor Damborský se přesunul do představenstva společnosti, kde se bude věnovat širší strategii a rozvoji společnosti. Tímto krokem jsme se kompletně přesunuli z majitelské struktury na manažerskou.

Lubomír Veselý nastoupil do GRiTu v roce 2013 jako key account manager a postupně se vypracoval na pozici CSO (obchodního a marketingového ředitele). Od října letošního roku převezme roli CEO po spoluzakladateli firmy Daliboru Damborském, který se přesouvá do představenstva. V něm se bude věnovat širší strategii a rozvoji společnosti.

„Svůj odchod z pozice generálního ředitele vnímám jako přirozený posun firmy. Lubomír byl jako obchodní ředitel v úzkém kontaktu s klienty a trhem, a proto věřím, že GRiT posune správným směrem. Obzvláště v dnešní době, kdy je trh s cloudovými nástroji velmi dynamický, jde o důležitý krok,“ popisuje odstupující ředitel Dalibor Damborský.

V roli CEO bude Lubomír Veselý zodpovědný za chod firmy, její výsledky a směřování. Své výsledky bude předkládat právě zmíněnému představenstvu. Vývojářská firma tímto krokem kompletně přechází z majitelské struktury na manažerskou.

Dalibor Damborský a Lubomír Veselý byli v roce 2019 hlavními strůjci rebrandingu společnosti z CCV Informační systémy na GRiT. V rámci této změny se rozhodli společnost zaměřit na vývoj vlastních cloudových nástrojů místo implementace systémů od jiných výrobců. V současné době vyvíjí například nástroje pro elektronickou výměnu dokladů a příjem faktur pomocí umělé inteligence či systém pro řízení skladu.

„Mým hlavním cílem na pozici nového generálního ředitele bude dokončit již probíhající změnu společnosti. Míříme k tomu stát se zákaznicky orientovanou firmou a tvořit vlastní řešení pro automatizaci dodavatelsko-odběratelského řetězce. Dalším cílem pak bude rozšířit působení GRiTu do dalších zemí Evropy,“ říká Lubomír Veselý.


Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.