Logistický kongres Eastlog 2020 se blíží

Novinky
1.9.2020

Dvoudenní logistická konference Eastlog má nové datum konání, uskuteční se 17. a 18. září v prostorách pražského O2 Universa. Letošní téma je decelerace, zpomalení v době koronavirové. Pořadatelé lákají na nabitý program a více jak 400 účastníků. V rámci programu vystoupí také produktový manažer LOKiA WMS Tomáš Kormaňák společně s Petrem Matouškem, jednatelem společnosti Bonus Bona, s přednáškou na téma Rychlost expedice jako klíčový faktor pro e-commerce.

Letošní ročník Eastlogu pojme i jiné konference, které se běžné konají samostatně, avšak v návaznosti na nedávnou karanténu se organizátoři rozhodli je sjednotit do jedné obsáhlé akce. Návštěvníci se tak můžou těšit na dva dny plné inspirací a informací ze světa logistiky.

Co vše Eastlog nabídne?

Program Eastlogu bude rozdělen do několika oblastí.

Dopolední část TRENDLOG bude věnována panelové diskuzi na téma decelerace logistiky. Pro mnohé firmy koronavirová situace znamenala přibrždění provozu. Nejen na hlavní aspekty tohoto zpomalení, ale hlavně na cesty k rychlému tempu růstu se diskuze zaměří.

Fórum LOG-IN patří mezi akce, které se letos uskuteční v rámci Eastlogu. Tato část konference přinese několik přednášek a workshopů věnujících se inovacím v logistice. Tomáš Kormaňák ze společnosti GRiT a Petr Matoušek ze společnosti Bonus Bona zde představí případovou studii, ve které ukáží, že rychlost expedice je pro e-shopy klíčový faktor a jak lze expedici zrychlit až šestinásobně. O tom, jak vytěžit data na maximum a efektivně využívat informace poskytované obchodníky v EDI zprávě INVRPT promluví v přednášce zástupci Budějovického Budvaru a GS1. Jako inovaci jsme naše řešení pro práci s INVRPT představovali na Log-inu spolu s Unileverem před 6 lety, tak jsme zvědaví, kam se podařilo nejznámějšímu národnímu podniku práci s daty o skladových zásobách posunout.

E-SHOPLOG se zaměří na problematiku logistiky e-shopů. Půjde o odpolední workshop věnující se nejdůležitějším aspektům logistiky e-commerce, především interním skladovým operacím, distribuci a informačním technologiím.

Ani maloobchodníci nebudou ochuzeni o novinky z logistiky. RETAILOG pojme problematiku vývoje současného trhu a ukáže návštěvníkům, jak za těchto podmínek dosáhnout maximální produktivity v rámci celého supply chainu.

Samostatnou část konference dostal automotive, jelikož jde o velkého zákazníka celého sektoru logistiky. AUTOLOG bude odpovídat na otázky: Jaké má požadavky automotive a co mu může segment logistiky nabídnout? O situaci logistiky v době koronavirové promluví např. i zástupci společnosti ŠKODA AUTO.

Networking a návštěva skladu

Kromě výše vypsaného programu nabídne první den také networkingové akce BizLOG a Logistický business mixer. V případě BizLOGu jde o desetiminutová setkání, která jsou zprostředkovaná na přání klientů na základě nabídky dodavatelů. Jde o „speed datingovou“ formu, která ovšem může přinést nečekaná a důležitá partnerství.

Logistický business mixer je neformální networkingový večer, který uzavírá první den konference a je ideálním místem pro utužení stávajících a navázání nových obchodních kontaktů. Součástí večera bude raut, živá hudba, bar s míchanými nápoji, ochutnávka vína, hry a soutěže.

Druhý den konference nese označení SEELOG. Cílem této programové části je představit logistiku v praxi a zprostředkovat informace o zajímavých projektech přímo od manažerů významných logistických center v České republice. Návštěvníci konference navštíví vybrané logistické centrum.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.