Instantní sklad je mrtev. Ať žije LOKIA WMS!

Řízení skladu
19.11.2018

Le Roi est mort, vive le Roi! Ke dni 15. listopadu 2018 jsme upgradovali posledního klienta Instantního skladu na nové skladové řešení LOKIA WMS, které tak plně převzalo cloudové „kralování“ ve skladech zákazníků. Skladový systém LOKIA řídí, eviduje a vyhodnocuje skladové procesy a zvyšuje produktivitu skladníků a omezuje jejich chybovost. Jeho předností je jednoduchost nasazení, kterou zdědil po svém předchůdci, ale k němu přidal širokou paletu nadstavbových modulů, které usnadňují jeho používání. Avšak každé legendární řešení má za sebou dlouhou vývojovou cestu. LOKIA WMS není výjimkou. Jak to všechno vlastně začalo?

Přichází řízené skladování

CCV Informační systémy se  od roku 1993 věnuje implementaci podnikových informačních systémů. V roce 2000 začala poskytovat ERP řešení Navision, následně Microsoft Dynamics. Avšak u několika zákazníků narazila na potřeby řízeného skladování, což vedlo k rozhodnutí, že bude vytvořena specializovaná nadstavba WMS – Warehouse Management System. V roce 2003 byl nasazen projekt řízeného skladu pro logistické centrum Tempo Opava (dříve Jednoty Opava), který získal cenu IT projekt roku z rukou ministryně informatiky a řadu logistických ocenění od odborné veřejnosti.

CCV Řízený sklad dále rostl na technologiích Microsoft Dynamics a pod rukama brněnských vývojářů do mohutného průmyslového řešení pro řízení skladů, které zvládne obsloužit nejnáročnější požadavky zákazníků. Má za sebou desítky úspěšných nasazení u velkoobchodních a výrobních firem a díky velkému množství funkcí neexistoval logistický proces, se kterým by si neporadil.

A co menší podniky?

Avšak množství funkcí a celková robustnost CCV Řízeného skladu jej činilo prakticky nepoužitelným pro menší podniky, které neměly tak veliké nároky na funkčnost skladového systému. Zavedení komplexního skladového systému bylo pro tyto podniky až zbytečně nákladné. Nicméně i menší firmy trápily podobné skladové problémy. A tak vývojáři CCV přišli v červnu roku 2014 s „krabicovým“ řešením Instantní sklad. Šlo o jednoduchý a rychle nastavitelný systém skladové evidence, který byl poskytován formou služby jako alternativa k sofistikovaným WMS systémům.

Méně je někdy více

CCV tak několik let poskytovala dvě velmi odlišná skladová řešení, která byla určena pro velmi odlišné segmenty zákazníků. Současně se však stále více začal projevovat nový trend na trhu podnikových systémů. Složité monolitické ERP systémy začaly být vnímány negativně s ohledem na jejich časově zdlouhavou a finančně náročnou implementaci. Proto byly nahrazovány lehčími moderními systémy, které pomocí webových služeb zvládnou propojení do specializovaných softwarů tak, aby bylo možné maximálně využít standardní verze těchto systémů a podniky nebyly zatíženy zakázkovým vývojem a jejich údržbou.

To nejlepší zabaleno do standardu

Spojením zkušeností z robustního a komplexního řešení řízeného skladu, který si dokázal poradit i s těmi nejsložitějšími skladovými procesy, a zkušenostmi z lehkého cloudového řešení (Instantní sklad) vznikl moderní skladový systém LOKIA WMS. Ten staví na dvou základních pilířích: z platformy, která zajišťuje všechny základní skladové procesy, a z palety volitelných nadstavbových modulů.  

Samotný základ řešení LOKIA WMS  tak zákazníkům pomůže okamžitě získat přesný a aktuální přehled o umístění zboží ve skladu. Neobsahuje žádné zbytečné moduly a je tak srozumitelný pro uživatele, že usnadňuje také rychlé zaškolení nových zaměstnanců. Pomocí volitelných nadstavbových funkcí je potom dosaženo optimalizované a škálovatelné podoby tak, aby zákazník využíval opravdu jen to, co potřebuje a nemusel se obtěžovat zbytečnými a drahými funkcemi.

Mohlo by vás zajímat:

Zjistit více o LOKiA WMS

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.