Henkel spustil EDI komunikaci s obchodním řetězcem Lidl

EDI
8.4.2020

Společnost Henkel a obchodní řetězec Lidl si nově vyměňují téměř 100% dokladů prostřednictvím EDI komunikace. Jedná se primárně o faktury, nově však příbývají i objednávky. Oběma společnostem se tak díky zasílání dokladů ve strukturované podobě velmi ulehčuje práce a zrychluje se tak celý proces toku dokladů.

Henkel a Lidl začaly elektronickou výměnu dokladů společně řešit v říjnu 2019. Dnes si prostřednictvím EDI posílají všechny faktury a na Slovensku také objednávky, nově se objednávky začínají zasílat i v Česku

Zapojení Lidlu do EDI komunikace považuje za úspěch, ze kterého budou těžit obě firmy. „Nám pomohou především objednávky, Lidl zase nejvíce vytěží z faktur. My díky EDI rychleji zpracujeme objednávky, nedochází k záměně zboží, což je výhodou pro zákaznický servis. V Lidlu zase díky EDI fakturám nemusí doklady ručně přepisovat – faktura se jim automaticky načte a propíše do podnikového systému,“ pokračuje Malíková.

Samotnou implementaci považuje za bezproblémovou, čemuž napomohl jak speciální portál Lidlu, tak i podpora ze strany dodavatele EDI řešení, české firmy Grit. „Lidl má pro zavádění EDI s dodavateli vlastní portál, nazývá jej Self EDI Portal. Ten nás po registraci přehledně provedl celým procesem, přes všechna nastavení a testování správnosti dokladů až k ostrému startu. Oceňuji také podporu Gritu, který nám pomáhal zejména s technickými detaily,“ pochvaluje si Malíková.

Elektronizace výměny dokladů firmě Henkel nečekaně pomáhá i s aktuální situací, kdy se celý svět vyrovnává s epidemií koronaviru. „I když jsme všichni na homeoffice, na tok dokladů to nemá vliv. Víme ale o případech, kdy firmy musejí na svou pobočku přijmout třeba studentku, která pak s rouškou nebo respirátorem na recepci vyřizuje faktury,“ zakončuje Malíková.

Více naleznete v tiskové zprávě

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.