Henkel rozšiřuje využití elektronické komunikace

12.6.2012

Společnost Henkel, jeden z předních světových dodavatelů spotřebního zboží, významně rozšiřuje využití elektronické komunikace. Vedle elektronické výměny dokladů ve formátu EDI začal zasílat vybraným odběratelům elektronické faktury ve formátu PDF.

Jedním z cílů strategie trvalé udržitelnosti společnosti Henkel je zavádění bezpapírové komunikace v rámci celé společnosti.  Elektronizaci přitom neomezila pouze dovnitř společnosti, ale cílí ji i na své obchodní partnery, včetně těch, kteří s ní zatím neměli zkušenosti.

Dokladem je i nejnovější krok společnosti, kdy využila služeb konsolidačního centra Orion provozovaného společností CCV Informační systémy pro zasílání elektronických PDF zbývajícím odběratelům, se kterými prozatím komunikovala písemnou formou.Henkel tak mohl rozšířit stávající elektronickou výměnu dokumentů ve strukturované EDI podobě, díky které si měsíčně vymění tisíce dokladů nejen s obchodními partnery, ale i s poskytovateli logistických služeb.

Podle slov Evy Malíkové, customer service manažerky, se zasílání daňových dokladů ve formátu PDF setkal s obrovským zájmem na straně odběratelů v divizi Lepidel, kde Henkel začal tento druh komunikace používat. Na straně Henkelu tímto krokem opětovně dochází k významné úspoře času i finančních prostředků.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.