Evidenční kniha obchodních zprostředkovatelů novinkou

Novinky
9.7.2012

Obchodujete s vínem? Na Portálu farmáře, webu Ministerstva zemědělství ČR, je nově k dispozici možnost vést elektronicky evidenční knihu obchodních zprostředkovatelů a vyhovět tak nové povinnosti, která novelou zákona o vinařství a vinohradnictví vznikla obchodníkům s vinařskými produkty od 1. ledna 2012.

Data schraňovaná na Portálu farmáře v Registru vinic (www.registrvinic.cz), jehož technologickým správcem je CCV Informační systémy, slouží mimo jiné ke kontrolní činnosti dozorových orgánů Ministerstva zemědělství ČR, které mají možnost nahlížet do vedených údajů o nákupech a prodejích. Tato možnost jim pomáhá vykonávat svou činnost.

Uzávěrka evidenčních knih se provede každoročně k 31. červenci, ke kterému je ze zákona stejně jako v minulosti povinnost podat prohlášení o zásobách vína. V předchozích dvou letech už více než 80 % zásob vína bylo registrováno na ÚKZÚZ výhradně prostřednictvím elektronických podání.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.