EDI ve společnosti AHOLD

EDI
29.2.2008

Společnost AHOLD Czech Republic (provozující síť supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova) informovala své dodavatele o rozhodnutí investovat do rozšiřování a zlepšování elektronické komunikace. AHOLD bude všem dodavatelům posílat od léta 2008 EDI objednávky (zpráva ORDERS) a od třetího čtvrtletí 2008 přijímat EDI faktury (zpráva INVOIC). Tak, jak je v ČR zvykem, bude využívána bezpapírová EDI fakturace, která bude doplněna elektronickým podpisem. V dalších etapách AHOLD připravuje výměnu příjemek (RECADV), vratek (RETANN) a dodacích listů (DESADV) a také bude zahájen proces zalistovávání zboží přes katalog zboží a cen (zpráva PRICAT).

V souvislosti s plánovanými změnami byla společnost CCV jako jeden z významných poskytovatelů EDI na českém a slovenském trhu společností AHOLD oslovena a účastnili jsme se setkání se zástupci českého a holandského Aholdu. Na schůzce byla prezentována např. technická stránka komunikace, dále požadované a plánované typy EDI zpráv a harmonogram plánovaných změn. Mezi nejdůležitější změny patří zejména ukončení využívání komunikace přes poskytovatele EDITEL CZ a přepojení celé EDI komunikace napřímo do Nizozemí. Požadovaný způsob komunikace přes AS2 je standardní součástí služeb CCV a uživatelé EDI řešení ORION jej tak mají automaticky a bez jakéhokoliv příplatku či poplatku k dispozici. Další z vítaných novinek je rozšíření EDI komunikace o procesy, které jsou v souladu s trendem rozšiřování již zavedených obchodních zpráv směrem k logistice.

Jak ovlivní chystané změny dodavatele, kteří využívají EDI služeb společnosti CCV?

V souladu s filozofií poskytovaných služeb je EDI komunikace s obchodními řetězci, které v ČR a SR působí, standardní součástí služeb řešení EDI ORION. Všichni uživatelé (více než 1300 uživatelů z téměř 500 subjektů) tak mohou automaticky a na své straně beze změn komunikovat také se společností Ahold, a to bez jakékoliv investice do komunikačního modulu, nových formátů apod. Jedinou změnou tak je pouze rozšíření komunikace a tím také větší přínos z využívání EDI. Dodavatelům, kteří ještě nevyužívají EDI fakturaci a mají větší počet faktur doporučujeme rozšíření informačního systému (ERP) o odesílání faktur, se kterým zákazníkům pomůže naše technická podpora. A i pro drobné dodavatele s extrémně nízkým počtem dokladů, pro které EDI není efektivní, nabízíme jednoduché řešení.

Rada pro dodavatele, kteří ještě EDI nepoužívají

Dodavatelé, kteří ještě EDI komunikaci nepoužívají si nemusí dělat s neznámými pojmy - jako je ORDERS, INVOIC, EDIFACT, EANCOM či AS2 - těžkou hlavu. Stačí se svěřit do rukou odborníků ze společnosti CCV, kteří zákazníkům připraví služby zcela na míru, většinu z potřebných kroků vyřeší za  dodavatele nebo jim poradí vhodný postup. CCV poskytuje komplexní EDI služby jak drobným podnikatelům a živnostníkům, tak těm největším společnostem na trhu a rádi vás přesvědčíme o tom, jak umíme své zákazníky hýčkat.

A ruku na srdce, kdo by nechtěl říci, že používá stejné řešení a služby jako Nestlé, Meggle, L'oreal nebo Bernard. Zkuste nás konktaktovat a poznat, co se ukrývá za mottem: ORION - Potěšení z propojení.

Mohlo by vás zajímat:

Co je EDIVíce o EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.