EDI konference doprovodí Jarní průmyslové veletrhy

EDI
5.5.2016

Již příští týden, v úterý 10. 5., odstartuje soubor Jarních průmyslových veletrhů, který se bude konat po 4 dny v letňanském areálu PVA EXPO. EDIZone.cz, která je mediálním partnerem veletrhů, je též pořadatelem konference „Elektronické doklady efektivně - trendy a návratnost využití standardů dat“, která bude v rámci doprovodného programu součástí veletrhů.
Program zaměřený na možnosti zefektivnění výměny elektronických dokladů odstartuje druhý den veletrhu, ve středu 11. 5. po obědě v konferenčním sále č. 3 ve vstupní hale veletržního areálu.

Program zahájí úvodním vstupem David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy a vedoucí pracovní skupiny EDI při sdružení ECR, který představí základní možnosti využití strukturovaných dokladů v dodavatelsko-odběratelských vztazích a logistice. Na příbězích z konkrétních firem poté ukáže největší přínosy zavedení EDI (elektronická výměna dat) do obchodních a logistických procesů.

Legislativa, ve které má výměna elektronických dokladů oporu (např. elektronická faktura, která splňuje předepsané náležitosti je rovna té papírové), bude v budoucnu velmi ovlivněna na úrovni evropské legislativy díky tzv. eIDAS. Jde o nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 910/2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu (o eIDAS více v článku: "Nastupuje evropské nařízení eIDAS: elektronické pečetě od července 2016"). Jakým způsobem toto nařízení zasáhne do elektronizace výměny dokladů, rozvede poradce náměstka ministra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Ministerstva vnitra ČR pan Robert Piffl. Z právního hlediska ho s legislativou a doporučeními k elektronické fakturaci doplní Barbora Gaveu a Petr Ondrášek za Národní fórum pro e-fakturaci při Hospodářské komoře ČR.

Ve druhém bloku nastíní Šárka Šafratová, ekonomická ředitelka SWIETELSKY a zástupkyně Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, specifika a překážky elektronické fakturace ve stavebnictví. David Reichel poté rozebere aktuální trendy využití strukturovaných EDI zpráv.

V závěrečném bloku vysvětlí Petr Ondrášek, jakým způsobem zajistí auditní stopa uznatelnost elektronických dokladů orgány veřejné moci. Na něj naváže Adam Šoukal ze společnosti Investiční aukce, který vysvětlí, jak je možné EDI využít pro zjednodušení administrativy spojené s faktoringovým financováním pohledávek s dlouhou splatností a zrychlení celého procesu.

Konferenci uzavře panelová diskuse o přínosech elektronizace pro obchodní a logistické procesy, které se zúčastní Petr Müller ze společnosti ASSA ABLOY, Pavel Koenig ze společnosti AIMTEC, za Svaz podnikatelů ve stavebnictví Šárka Šafratová, David Reichel z CCV Informační systémy a Václav Kulhánek z Globusu..
Registrace na konferenci je zdarma možná přímo na místě.

Kompletní harmonogram:

12:30 – 14:00 Blok 1

  • 12:30 Seznámení s programem
  • 12:35 Proč elektronická výměna dat? Příběhy z praxe elektronické komunikace - David Reichel, ředitel divize eBusiness CCV Informační systémy a vedoucí pracovní skupiny EDI při sdružení ECR
  • 13:00 Evropské nařízení eIDAS a dopady na elektronickou identitu – Robert Piffl, poradce náměstka ministra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Ministerstva vnitra ČR
  • 13:30 Legislativa a doporučení k elektronické fakturaci – Barbora Gaveu a Petr Ondrášek, Národní fórum pro e-fakturaci při Hospodářské komoře ČR

14:15 – 15:30 Blok 2

  • 14:15 Specifika e-fakturace ve stavebnictví - Šárka Šafratová, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, ekonomická ředitelka, SWIETELSKY stavební
  • 14:45 Trendy a využití strukturovaných dat EDI zpráv – David Reichel, ředitel divize eBusiness CCV Informační systémy a vedoucí pracovní skupiny EDI při sdružení ECR

15:45 – 17:00 Blok 3

  • 15:45 Auditní stopa a elektronické doklady - Petr Ondrášek, Národní fórum pro e-fakturaci při Hospodářské komoře ČR, alternativní zástupce ČR v EMFEI při Evropské komisi
  • 16:00 Instantní platby a využití EDI pro faktoring, Adam Šoukal, Investiční aukce
  • 16:15 Přínosy elektronizace obchodních a logistických procesů – panelová diskuse, za portál EDIZone.cz moderuje Petr Ondrášek, zástupce ČR v EMFEI při Evropské komisi.
  • 16:45 – losování dotazníků o ceny


Více informací o souboru Jarních průmyslových veletrhů najdete na www.EDIZone.cz a www.prumysloveveletrhy.cz.

Mohlo by vás zajímat:

Více o EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.