E-shop Světluška zdvojnásobil rychlost vychystávání objednávek díky LOKiA WMS

Řízení skladu
7.10.2021

Prodejce náhradních dílů pro automobily – firma Světluška – zažívá každý rok na jaře a na podzim sezónní špičku. Při jedné z nich na podzim 2020 si majitelé firmy uvědomili, že skladníci navzdory přesčasům nestíhají vychystávat objednávky a firma tak nemůže dál růst. Rozhodli se proto pro nasazení skladového systému LOKiA WMS, který zdvojnásobil rychlost vychystávání objednávek a nasazení systému navíc proběhlo za necelých 6 týdnů.

Ve Světlušce se rozhodli změnit fungování skladu na základě interní analýzy. Důvodem byl rostoucí počet objednávek a obava, že nebudou schopni dodržet slíbené lhůty pro odeslání zboží. Ve Světlušce chtějí totiž zákazníkům za všech okolností vyjít vstříc a dodat zboží v co nejkratším čase.

"Interní analýza nám ukázala tři hlavní problémy. Potřebovali jsme zrychlit skladové procesy, snížit chybovost při expedici a zpřehlednit sklad, aby vychystávač zboží přesně věděl, kde co leží,” okomentoval potřebu změny Martin Janíček, vedoucí provozu ve Světlušce.

Rozhodli se pro zavedení systému pro řízení skladů (WMS). Potřebovali, aby byl systém plně kompatibilní s účetním softwarem Pohoda a aby dokázal pokrýt procesy jak pro maloobchodní, tak velkoobchodní prodej. Všechny podmínky splnil náš skladový systém LOKiA WMS.

Přečtěte si celý příběh společnosti Světluška o tom, jak probíhalo nasazení systému do skladu, jak jeho zavedení ovlivnilo nejen skladové procesy a jaké přínosy systém přinesl.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.