Důvěryhodný archiv oceněn soutěží IT produkt roku 2011

Novinky
21.10.2011

Důsledné dodržování zákonem určené archivace elektronických dokumentů při úspoře ze snížení papírové administrativy je stále silněji vnímanou potřebou firem. Proto není náhodou, že jedno z prvních certifikovaných řešení pro důvěryhodnou archivaci elektronických dokumentů s referencemi v komerčním sektoru, Důvěryhodný archiv od CCV Informační systémy, bylo oceněno výběrem mezi finalisty soutěže IT Produkt roku 2011. Řešení založené na principu služby navíc není omezeno úzkým rozsahem formátů a umožňuje převod do čitelné podoby také EDI dokumentům.

Archivační řešení od CCV Informační systémy umožňuje dlouhodobé uchování elektronických dokumentů způsobem, který zaručuje jejich neměnnost a autenticitu v souladu s platnou legislativou. Zároveň poskytuje ochranu před jejich ztrátou či neoprávněným přístupem. Řešení lze využít pro archivaci jakýchkoliv elektronických souborů, jejichž archivační periodu lze podle povahy dokumentu nastavit. Po celou dobu archivace je zajištěna čitelnost dokumentu a jsou k dispozici důkazní záznamy o jeho původu a originální podobě. Při archivaci jsou ukládány také vybrané identifikační údaje (metadata) umožňující snazší vyhledávání a filtrování.

„Správný směr nabízeného řešení, které je nabízeno formou služby (SaaS) s možností kombinace s rozšířeným produktem pro správu dokumentů Microsoft Office SharePoint Server 2010, potvrzuje ocenění v kategorii „on-line a souvisejících služeb“, které toto archivační řešení získalo postupem mezi finalisty v odborné soutěži o nejlepší IT produkt roku 2011, vyhlášené časopisem ComputerWorld“, říká David Reichel, ředitel divize CCV eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

Důvěryhodný archiv elektronických dokumentů je řešení, které je poskytováno formou služby (SaaS), variantně je nasazováno v kombinaci s produktem Microsoft Sharepoint s možností důvěryhodného uložení dokumentů přímo u zákazníka. Archiv je certifikován nezávislým auditem KPMG a využívá systému výkazů, deníků podle typů dokumentů či středisek a disponuje správou používaných certifikátů.

Lze jej jednoduše integrovat s podnikovými systémy, ať už pro automatické vkládání dokumentů do archivu nebo pro zajištění workflow nad dokumenty. K archivovaným souborům lze zabezpečeně přistupovat také prostřednictvím webové aplikace zabezpečeným způsobem.

Zajímavé vlastnosti produktu:

  • dostupnost – vhodné jak pro malé podniky, tak pro velké nadnárodní firmy
  • rychlé nasazení formou služby bez nutnosti velké počáteční investice
  • auditované řešení plně garantující soulad s normami a legislativou po celou dobu archivace
  • náklady na použití časových razítek nese poskytovatel
  • není omezeno úzkým rozsahem formátů dokumentů, umí převádět do čitelné podoby také dokumenty EDI

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.