Budoucnost e-commerce je v automatizaci. Platí to i pro menší e-shopy

Automatizace
9.12.2019

Jakkoliv světová e-commerce scéna mluví o doručování zásilek drony, robotické automatizaci procesů (RPA), strojovém učení nebo digitalizaci, realita je taková, že pro většinu internetových obchodů je podobně vyhlížející budoucnost na míle vzdálená. I střední a menší e-shopy s obratem pár milionů korun ročně ale mohou automatizovat některé procesy nebo využívat prvků umělé inteligence. Je to mnohem jednodušší a levnější, než se na první pohled může zdát.

Dostupná řešení pro všechny

Pojmy jako automatizace procesů nebo umělá inteligence nahánějí některým e-shopařům strach – představují si pod nimi něco velkého, složitého a extrémně drahého. Automatizací se přitom rozumí i zdánlivě drobné změny v procesech, které dokážou každý měsíc ušetřit stovky hodin rutinní práce. A jsou cenově dostupné i menším e-shopům.

Obchodní ředitel GRiTu Lubomír Veselý se o konkrétních možnostech automatizace, jimiž mohou i malé e-shopy ušetřit práci s doklady, zbožím či penězi, rozepsal v nejnovějším desátém čísle časopisu EXEC, který se věnuje právě tématu řízení e-shopů. Vychází zdarma a přečíst si jej můžete v odkaze níže.

Přečíst si více o možnostech automatizace procesů v e-commerce

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.