Adventní kalendář GRiTu 2021 (Nahlédněte do něj uvnitř článku)

1.12.2021

I přesto že by měl být konec roku dobou zklidnění, opak bývá pravdou. V rovině osobní máme povinnosti spojené s kupováním dárků, dekoracemi a vůbec přípravou na Vánoce. A v rovině pracovní zase nestíháme kvůli účetním uzávěrkám, inventurám, rostoucím objednávkám a kdo ví kvůli čemu všemu dalšímu. Abychom vás z tohoto kolotoče alespoň na chvíli vytrhli, připravili jsme speciální GRiTí adventní kalendář. Nechte si vykouzlit úsměv na tváři. Každý den si otevřete jedno políčko kalendáře (nejlépe ráno před tím, než otevřete e-mailovou schránku) a pomalu odpočítávejte dny do Štědrého večera.  

Jako advent se označuje začátek liturgického roku, jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. V náboženství je tato doba spojená s očekáváním příchodu Spasitele a duchovní přípravou na Vánoce.

V západní tradici advent odpovídá době zklidnění. To vychází z životního stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní kalendáře

Kalendář s 24 poli naplněných nějakou laskominou slouží v církevní tradici k odpočítávání dnů do Vánoc. Jde o pomůcku, která má dětem připomenout události z Bible a zpříjemnit čekání na dárky.

Nejstarší adventní kalendáře měly podobu uměleckých děl. Úplně první ručně vyrobený kalendář pochází z r. 1851. Tištěný kalendář s malými obrázky vznikl až později v r. 1908 a vyrobil jej mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Tento kalendář ještě neměl typická otevírací okénka, ty Lang přidal až později.

GRiTí adventní kalendář

Dodnes se adventní kalendáře těší velké oblibě. Jejich vzhled se vyvíjí, takže už není pravidlem, že musejí mít původní papírovou podobu. Stejně jako ten náš. Vytvořili jsme pro vás online adventní kalendář a na každý den připravili jedno překvapení (recept, tip, video…).

Kalendář otevřete odkazem níže. Uložte si jeho adresu do záložek v prohlížeči, ať si nezapomenete každý den odkrýt nové okénko.

>Otevřít adventní kalendář<

 

 

Zajímalo by to i kolegy nebo šéfa? Jednoduše s nimi článek sdílejte.

Mohlo by vás zajímat:

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.