Schneider Electric: díky elektronické fakturaci jsme se zbavili práce s papírovými fakturami

Významné úspory a efektivita

95 % zákazníků v e- fakturaci

Původní stav a problém

Původní papírovou formu fakturace společnost využívala až do poloviny roku 2010. Celkový proces vystavení a odeslání papírových faktur znamenal pro firmu 4 hodiny neproduktivní administrativy denně po dobu 20 dnů v každém měsíci.

Vystavení faktur bylo nejen pracné, ale zároveň nákladné. Celkové průměrné náklady na vystavení a odeslání jedné papírové faktury vyčíslil Schneider Electric na 27 Kč. Problémem byla i archivace papírových faktur v archivační místnosti o rozloze 20 čtverečních metrů. Fyzické vyhledání požadované faktury v archivu mnohdy vyžadovalo značné úsilí a čas.

Návrh řešení

Původní stav přivedl společnost Scheider Electric k zavedení elektronické fakturace, pro kterou si jako dodavatele zvolila společnost GRiT, která již společnosti Schneider Electric dlouhodobě a spolehlivě poskytovala služby EDI komunikace. Rozšíření elektronické fakturace i na zákazníky, kteří nepoužívají EDI, tak bylo dalším logickým krokem.

Řešení ORiON umožňuje odesílat faktury v elektronické podobě a zabezpečuje přímou výměnu elektronických faktur s ekonomickým systémem podniku.

Výsledné změny

Řešení elektronické fakturace formou služby (SaaS) od GRiTu přineslo Schneider Electric v krátké době významné úspory a zefektivnění administrace.

Během 2 měsíců se do elektronické fakturace podařilo zapojit 95 % zákazníků. Každý měsíc jim Schneider Electric rozešle více než 4 tisíce elektronických faktur.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Elektronická fakturace neznamená jen významné úspory na vystavování faktur a poštovném, ale také představuje obrovskou úsporu práce, méně starostí s archivací a snadnější vyhledávání dokladů. Měsíčně díky elektronické fakturaci dosáhneme úspory téměř 10 člověkodní na práci spojené s vydáváním papírových faktur. Velmi pozitivní jsou rovněž reakce našich zákazníků.

Jarmila Sovová
Schneider Electric
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.