Novocasing díky EDI dodává do potravin Žabka

Okamžité vyřízení velkých objednávek

Minimalizace rizika záměny zboží

Původní stav a problém

Slovenská společnost NOVOCASING NITRA, s. r. o., patřící do skupiny Tami – Tatranské mlékárny se zabývá zejména gastro zásobováním a rozvozem potravin. V rámci spolupráce se sítí prodejen Žabka vystupuje výhradně v pozici logistického providera.

Předtím než začali spolupracovat se síti prodejen Žabka dodávali jen masné a mléčné výrobky, u kterých si vystačili s objednávkami e-maily. S příchodem Žabky a tisíců nových položek zboží však bylo nutno způsob práce změnit.

Návrh řešení

Objednávky zboží z prodejen Žabka často zaberou deset stránek A4 a obsahují 300 nebo 400 položek. Kdyby někdo na straně dodavatele tyto údaje ručně přepisoval do podnikového systému, strávil by nad jedinou objednávkou celý den. Právě start spolupráce se Žabkou byl impulsem, který NOVOCASING přesvědčil, aby nasadil EDI.


Ve firmě NOVOCASING používají účetní systém POHODA, který bylo možno s ORiON EDI pomocí integračního můstku propojit. Každá objednávka ze Žabky v EDI formátu se tak automaticky načte do systému POHODA, kde se s ní dá okamžitě dále pracovat – přijmout ji, schválit a obratem poslat jako EDI objednávku směrem k dodavatelům, nebo ji nahrát do čteček čárových kódů pro účely vyskladnění.


Samotné EDI díky okamžitému příjmu objednávky do účetního systému výrazně pomáhá. Jeho efektivitu navíc zvyšuje GLN – globální lokalizační číslo – které firmám a jejich pobočkám přiděluje mezinárodní organizace GS1.

Výsledné změny

Po nasazení řešení ORiON EDI NOVOCASING rychle komunikuje s dodavateli i odběrateli.

ORiON EDI bylo možné propojit s účtovým systémem POHODA a každá objednávka ze Žabky v EDI formátu se tak automaticky načte do tohoto systému.

Celkově se vyladil postup příjmu a vychystávání zboží a nedochází k jeho záměnám.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

ORiON EDI nám tím udělal pořádek v procesech, dříve jsme šli klidně do mínusových skladů, teď musíme postupovat správně. V souvislosti s růstem počtu objednávek i položek zboží to hodnotím pozitivně.

Tomáš Silla
Novocasing Nitra s.r.o.
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.