Konec rutinní práce ve společnosti HP TRONIC Zlín

Automatické zpracovávání dokladů bez chybovosti

Úspora až 4 pracovních míst díky EDI

Původní stav a problém

HP TRONIC Zlín pracoval s vysokým objemem dokladů, které si každý měsíc vyměnil se svými dodavateli. A to zejména s fakturami, kterých bylo měsíčně až 32 tisíc.

Každé z nich věnovali zaměstnanci 1-2 minuty a manuální zpracování i následná fakturace tak zabraly spoustu času. Firma proto začala hledat způsob, jak efektivně ušetřit nejen peníze, ale i pracovní čas zaměstnanců.

Návrh řešení

HP TRONIC Zlín začal ORiON EDI z pozice dodavatele využívat už v roce 2008. Tehdy firma působila v oblasti velkoobchodu a dodávala zboží do významných řetězců, které ji k zavedení systému EDI přiměly. V průběhu času se přesunul do retailu a začal využívat EDI komunikaci i jako odběratel. Opravdu naplno se EDI implementovalo v roce 2017, kdy firma převzala obchody s elektrem provozované pod značkou DATART.  

Díky EDI odpadla zaměstnancům HP TRONIC Zlín značná část rutinní práce. Automatizace zpracování a zaúčtování faktur umožnila účetním a fakturantům věnovat se pouze specifickým fakturám, u kterých je postup vždy jiný. Díky tomu se jejich práce stala kreativnější. Řešení pro elektronickou výměnu dokladů přineslo i další pozitiva, jako je například rychlejší vzájemná komunikace na potvrzení objednávky s dodavateli.

Výsledné změny

Ukončení rutinní práce zaměstnanců.

Efektivnější komunikace s obchodními partnery.

Úspora stovek hodin práce měsíčně.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Využití inovačních kroků se pro naši společnost ukazuje jako velmi efektivní. I když nám rostou objemy a počty dokladů, klesá počet zaměstnanců, kteří se této agendě věnují a ty ostatní můžeme delegovat na jiné důležité činnosti v rámci naší společnosti.

Ondřej Chwaszcz, finanční ředitel
HP TRONIC Zlín
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.